Dobry sposób na udany prezent dla najbliższych

gift-844330_640Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia zawsze mamy ten sam problem: co kupić swoim najbliższym pod choinkę. Z dziećmi jest mniejszy kłopot, bo zawsze można poprosić, by napisały/narysowały list do św. Mikołaja, ale co z pozostałymi członkami rodziny? Jak sprawić najbliższym prezent, który trafi w ich gusta i spełni ich oczekiwania?

Oczywiście można zapytać wprost, co chcieliby otrzymać w prezencie, ale przecież to takie, hmmm …..No, dla mnie w każdym bądź razie, to ostateczna ostateczność 😉

Nie, nie podam Wam konkretnych przykładów upominków, ponieważ każdy człowiek jest inny i każdy ma inne marzenia. Ważne jednak, aby wiedzieć jakie one są i spróbować je spełniać. Tak, aby móc choć troszeczkę uszczęśliwić drogą nam osobę.

Dlatego mam dla Was patent, który u mnie w rodzinie funkcjonuje od kilku lat (odkąd starsi synowie wyrośli z listów do św. Mikołaja) i który doskonale się sprawdza. To świetny sposób na udany prezent dla najbliższych. Gwarantuje zadowolenie i radość obdarowanego! Polecany zwłaszcza dla ludzi młodych, młodzieży, ale również nieco starszych, którzy idą z duchem czasu i nie boją się „internetów” i nowoczesnych rozwiązań technologicznych 😉

Kiedyś korzystaliśmy ze strony chce.to. Niestety od 2014 roku już ona nie funkcjonuje. Zabawa polegała na tym, że każdy członek rodziny zakładał sobie konto na chce.to i tam dodawał rzeczy, które chciałby mieć i o których marzy. Można to było robić w każdej chwili i w dowolnym czasie. Niekoniecznie przed świętami, ale również przy innych okazjach. Pozostali członkowie rodziny obserwując profil danej osoby zawsze wiedzieli, co jej brakuje i co chciałaby otrzymać . Było to bardzo przydatne i użyteczne. Nie trzeba było co roku przed świętami, czy urodzinami pytać daną osobę, co kupić jej w prezencie, domyślać się, zgadywać, tylko wchodziło się na jej profil i już się wszystko wiedziało.

Teraz, kiedy strona już nie istnieje trzeba sobie radzić inaczej.

Jednym ze sposobów jest założenie na docs.google.com dokumentu, w którym wszyscy członkowie rodziny, we własnej zakładce mogą wpisywać swoje wymarzone prezenty, nawet dodawać linki do konkretnych sklepów, stron itp. a pozostali mogą je obserwować i spełniać marzenia innych 🙂 .

Innym sposobem jest po prostu założenie grupy rodzinnej na messengerze, na której wszyscy członkowie rodziny mogą wrzucać linki do konkretnych wymarzonych rzeczy.

Bardzo proste i niesamowicie przydatne rozwiązanie. Dzięki temu można dokładnie trafić z prezentem i mieć pewność, że dany podarunek się spodoba. Polecam, wypróbujcie!

P.S. Oczywiście taki sposób można także przenieść na grunt znajomych, przyjaciół. Wystarczy tylko udostępnić wybranym osobom dany dokument, i problem z prezentami mamy z głowy 🙂

Jedna myśl na temat “Dobry sposób na udany prezent dla najbliższych

  • 18 stycznia, 2016 o 14:33
    Permalink

    Ciekawy pomysł, u mnie była opcja chcę to (bez korzystania serwisu), ewentualnie zakupów online, oraz dodatek niewiadomej rzeczy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.