Muzeum Titanica – Belfast UK

belfastBędąc na kilkudniowym wyjeździe w Irlandii (bazę mieliśmy niedaleko Dublina) wybraliśmy się w któryś dzień do Belfastu, aby zobaczyć największe na świecie Muzeum Titanica. Jego budowa została zakończona w 2012 roku na setną rocznicę tej ogromnej katastrofy.

Muzeum ma przepiękną bryłę budynku. Na 9 interaktywnych ekspozycjach zaprezentowane są dzieje statku od jego narodzin aż do odkrycia wraku. W poszczególnych salach i zrekonstruowanych wnętrzach Titanika można zobaczyć, a nawet poczuć jak wyglądało życie i praca na Titanicu. Przedstawiono tam między innymi pełnowymiarowe sale balowe i restauracje, oraz kabiny I, II i III klasy.
Można obejrzeć również łodzie ratunkowe, a cała ekspozycja jest wzbogacona głosami ludzi ratujących swoje życie tej straszliwej nocy.
W muzeum nie można się nudzić. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Atrakcje zainteresują nawet najmniejsze dzieci. Nasz Grześ był zachwycony. Jest tam bowiem mnóstwo przycisków, dźwigni, ekranów dotykowych. Wszystko można dotknąć, przesunąć, obejrzeć i wysłuchać.
W muzeum zadbano także o dostępność do łatwej pielęgnacji najmłodszych. Przy każdej toalecie jest pokój z przewijakiem, gdzie w spokoju można maleństwu zmienić pieluszkę.
Na miejscu można również zjeść posiłek lub wypić kawę oraz zakupić ciekawą pamiątkę. Zresztą popatrzcie sami (jakość zdjęć niestety nie jest najlepsza z uwagi na dość ciemny i mroczny klimat oraz wystrój poszczególnych sal; w niektórych miejscach w ogóle nie dało się zrobić zdjęć – jest zatem pretekst, aby pojechać i zobaczyć to niesamowite miejsce na własne oczy). Polecam!

Trochę więcej o naszym pobycie w Irlandii przeczytacie TUTAJ

2 myśli na temat “Muzeum Titanica – Belfast UK

  • Pingback:Z dzieckiem w Irlandii - Z dzieckiem do ...

  • 20 maja, 2016 o 11:35
    Permalink

    Oczywiście Muzeum Titanica i inne tego typu miejsca odwiedza każdy. Szkoda, że tak niewiele osób wychodzi poza centrum i nie pamięta aby wpaść też na Shankill road i Falls road, gdzie nie tak dawno rozgrywały się naprawdę wielkie dramaty ludzkie. Są to jedne z najdłuższych ulic w Belfaście. Kiedys strach było wyjść tutaj po zmroku, teraz jest jednak bezpiecznie. Traficzne wydarzenia zaś upamiętniają dziesiątki murali wzdłuż Falls street bardzo warto przejść się tutaj na spracer, a wrócić np. ulicą Shankill, równie pełną murali. Tutaj jest np. fajny artykuł pełen zdjęć i ciekawych miejsc w Belfaście

    http://kolemsietoczy.pl/belfast-zwiedzanie-bezpieczenstwo-ciekawe-miejsca-transport/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.