Nowa ścieżka edukacyjna w Radojewie – „ W poszukiwaniu zielonej energii”

Na terenie lasów w Nadleśnictwie Łopuchówko powstała niedawno nowa ścieżka edukacyjna w Radojewie – „W poszukiwaniu zielonej energii” – i oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pojechali jej zobaczyć.

Radojewo odwiedziliśmy już kiedyś. Zawitaliśmy tu wówczas w poszukiwaniu żółtych ranników, czyli pierwszych kwiatów, które pojawiają się wczesną wiosną. W Radojewie jest ich wtedy tysiące i tworzą wspaniałe żółte kobierce, widoczne z daleka. O tym możecie przeczytać we wpisie W poszukiwaniu kwitnących ranników.

Tym razem do Radojewa przyjechaliśmy w pewien listopadowy dość słoneczny dzień, by przejść się nową ścieżką edukacyjną, powstałą przy współpracy Fundacji Enea, Nadleśnictwa Łopuchówko i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Ten teren aż się prosił o tego rodzaju atrakcję i bardzo fajnie, że wyznaczono tu szlak edukacyjny, dzięki któremu spacer po lesie jest ciekawszy, bardziej urozmaicony i posiada elementy edukacyjne, a więc przy okazji można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy.

Na ścieżce powstały interesujące tablice informacyjne, ławo-stoły, ławki, oznaczenia kierunku marszu, czy pieńkowe krzesełka. Dodatkowo na każdej tablicy umieszczono kod QR, pod którym znajdują się rozszerzone treści o danym przystanku.

Ścieżka ma około 2 km długości, a przejście jej zajmuje nieco ponad godzinkę, więc idealnie nadaje się na rodzinny spacer nawet z mniejszymi dziećmi.

Teren ścieżki jest bardzo urozmaicony. W lesie znajdziemy na przykład mały stary cmentarz, z grobami rodziny Von Treskow, wzgórze z ruiną, przeróżne osobliwości przyrody, ciekawe okazy drzew i roślin, jak będziemy mieli szczęście to usłyszymy i zobaczymy żyjące tu ptaki i zwierzęta.

Lasek w Radojewie ze ścieżką edukacyjną polecam odwiedzić o każdej porze roku, bo zawsze można znaleźć tu coś ciekawego.

Ścieżka edukacyjna w Radojewie w obrazach: