O blogu

Na pewno nie raz się zastanawialiście, co ciekawego można robić z dzieckiem, dokąd pójść, gdzie pojechać, co zobaczyć, gdzie zjeść – tak, aby nie sprawiało to za dużo kłopotów nam rodzicom, dziecku, ale również i innym otaczającym nas ludziom, ale za to przyniosło całej rodzinie mnóstwo radości i satysfakcji.

Jest wiele możliwości. Wystarczy tylko trochę chęci i organizacji. Nie trzeba, ba, nawet nie można rezygnować z niektórych rzeczy tylko dlatego, że pojawiło się na świecie nasze dzieciątko. Możemy nadal podróżować, zwiedzać, chodzić na basen, do kina czy do restauracji, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, chodzić po górach, lasach, jaskiniach, czy po prostu wybrać się na zakupy. I to wszystko z naszym dzieckiem!

Takie wyprawy, bliskie i dalekie, to wspaniały sposób na rozwijanie naszych dzieci, ale też nas samych. Z pewnością nie raz złapiecie się na myśli, że z dzieckiem podróżuje się inaczej: bardziej, głębiej!

Rozwijanie przez poznawanie – to hasło, które od lat staramy się wdrożyć w nasze życie.

Mieszkamy w Poznaniu. W związku z tym w dużej mierze skupiać się będziemy na poznańskich i wielkopolskich miejscach i terenach. Dość sporo jednak podróżujemy po Polsce (i nie tylko), więc znajdziecie tu opisy wszystkich ciekawych punktów naszych wypraw i wycieczek.

Będziemy też pisać o ważnych rzeczach, które mogą zainteresować rodziców. W miarę możliwości będziemy służyć swoim doświadczeniem, radą i pomocą oraz uświadamiać i przypominać o istotnych sprawach.