O blogu

Na pewno nie raz się zastanawialiście, co ciekawego można robić z dzieckiem, dokąd pójść, gdzie pojechać, co zobaczyć, gdzie zjeść – tak, aby nie sprawiało to za dużo kłopotów nam rodzicom, dziecku, ale również i innym otaczającym nas ludziom.

Jest wiele możliwości. Wystarczy tylko trochę chęci i organizacji. Nie trzeba, ba, nawet nie można rezygnować z niektórych rzeczy tylko dlatego, że pojawiło się na świecie nasze dzieciątko. Możemy nadal podróżować, zwiedzać, chodzić na basen, do kina czy do restauracji, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, chodzić po górach, lasach, jaskiniach, czy po prostu wybrać się na zakupy. I to wszystko z naszym dzieckiem!

Na swoim blogu chcę przybliżyć Wam miejsca przyjazne dzieciom, miejsca w których pojawienie się z niemowlakiem, czy kilkulatkiem nie stanowi problemu, a nawet jest wskazane :).
Na pewno nie wszędzie będziemy mile widziani z naszymi pociechami. Być może przyjdzie mi opisać miejsca, do których absolutnie z dzieckiem wejść nie możemy, gdyż nikt nie pomyślał, że rodzic z niemowlakiem lub kilkulatkiem też ma prawo do kultury, rozrywki, odpoczynku.

Mieszkam w Poznaniu. W związku z tym, w dużej mierze skupię się na poznańskich i wielkopolskich miejscach. Dość sporo jednak podróżujemy po Polsce (i nie tylko), więc będę opisywać wszystkie ciekawe punkty naszych wypraw.

Będę też pisać o ważnych rzeczach, które mogą zainteresować rodziców. W miarę możliwości będę służyć swoim doświadczeniem, radą i pomocą oraz uświadamiać i przypominać o istotnych sprawach.