Palmiarnia Poznańska dobra na niepogodę

P1000939palm2Wybraliśmy się z Grzesiem do Palmiarni. Bardzo dawno tam nie byłam (chyba z 8 lat). Pogoda jeszcze nie sprzyja długim spacerom na świeżym powietrzu, więc pomyślałam, że to dobry czas na odrobienie zaległości zwiedzania fajnych miejsc pod dachem.

Przed południem nie ma w Palmiarni zbyt dużo ludzi. Wyjątkiem są wycieczki dzieciaków ze szkół lub przedszkoli. Na szczęście ta głośna chmara szybciutko przebiega i znów jest cicho i spokojnie :).

Bilet normalny kosztuje 7 zł, ulgowy 5,50 zł, małe dziecko – gratis, szatnia – 1 zł/os (za dziecko też nic nie policzyli). Po palmiarni można spacerować z wózkiem, panuje tam specyficzny mikroklimat, jest dość wilgotno, ale ciepło. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu dziecka, najlepiej ubrać na cebulkę, wtedy można zdejmować lub zakładać kolejne warstwy według potrzeb.

Dla dziecka jest mnóstwo ciekawych rzeczy: od egzotycznych roślinek aż po zwierzątka. Są żółwie, jaszczurki, ptaki i ryby. Jedno co, to terrarium na ogół zbudowane jest z plastikowej płyty, na której widać wszystkie zadrapania i nie wygląda to za dobrze. Ale za to rośliny są przecudne. Spaceruje się wśród ogromnych palm, przepięknych kaktusów i drzewek cytrusowych. Można odpocząć od codziennego zgiełku, przysiąść na przygotowanych co kilka kroków ławeczkach i nacieszyć się zielenią.P1000951palm3

Jest też jeden pawilon w całości przeznaczony na akwaria. Jednak, aby tam wejść trzeba pokonać schody, na których nie ma podjazdu dla wózków. Ryby są tam bardzo ciekawe, można podziwiać m.in. ogromne sumy. A gdy będziemy chcieli trochę odpocząć i napić się kawy, możemy się udać do kawiarni „7 kontynentów”.

Palmiarnia Poznańska

P1000955palm4

P1000936palm1

Jedna myśl na temat “Palmiarnia Poznańska dobra na niepogodę

  • 26 marca, 2013 o 21:42
    Permalink

    W Palmiarni Poznańskiej niestety nie ma przewijaka, więc jeżeli będziemy zmuszeni zmienić pieluszkę naszemu maleństwu trzeba się udać do kawiarni „7 kontynentów” :), tam przewijak jest.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.