Z dzieckiem do taksówki

P10100711Planując podróż samolotem, ustaliliśmy z mężem, że na lotnisko pojedziemy taksówką. Nie trzeba będzie się martwić o parking i koszty z tym związane. Ale, że mieliśmy w planach pojechać z rocznym dzieckiem i jako rozsądni rodzice dbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy, chcieliśmy zamówić taksówkę z fotelikiem dziecięcym.

Obdzwoniliśmy kilkanaście firm taksówkowych w Poznaniu i wszędzie usłyszeliśmy tą samą odpowiedź: nie ma wymogu przewożenia dziecka w foteliku w taksówkach. Co z tego, że nie ma, co z tego, że przepisy nie nakazują. Rodzic chyba ma prawo do bezpiecznego przewożenia swojego dziecka. Panie na centrali były oburzone naszą „zachcianką”.

Nie zniechęciliśmy się jednak i dalej dzwoniliśmy. I wreszcie trafiliśmy! Nasz upór został wynagrodzony. Okazuje się, że jest w Poznaniu korporacja, która posiada foteliki do przewozu dzieci. To Multi Taxi Poznań tel. 1-96-66. Byliśmy wniebowzięci. Poinformowano nas, że tak, owszem posiadają foteliki dla dzieci, proszą jedynie o to, aby przedzwonić z wyprzedzeniem i zamówić odpowiedni fotelik. Tak też zrobiliśmy.

O umówionej godzinie przyjechał bardzo sympatyczny pan, który pomógł nam zapakować wózek i bagaże do bagażnika i Grzesia do fotelika. I tak bezpiecznie pojechaliśmy na lotnisko :). Dodam jeszcze, że w drodze powrotnej również skorzystaliśmy z usług tej firmy. Super, że jednak ktoś myśli o swoich małych klientach :).

Aktualizacja 13.03.2015: Z tego, co udało mi się ustalić, na dzień dzisiejszy Multi Taxi Poznań 1-96-66 wprowadziło dodatkową opłatę (15 zł) za udostępnienie fotelika dla dziecka.

Jedna myśl na temat “Z dzieckiem do taksówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.