Heide Park Niemcy – atrakcja dla całej rodziny

heide parkDługo się zastanawiałam, o czym tu jeszcze napisać i przyszło mi do głowy bardzo fajne miejsce. To Heide Park –Niemcy. Fakt, jest to dość daleko (z Poznania ok. 600 km), ale czego się nie robi dla swoich ukochanych dzieci ;).

Do Parku Rozrywki w Soltau wybraliśmy się blisko 3 lata temu. Jeszcze wtedy Grzesia nie było na świecie, choć już podejrzewałam, że się pojawi :). Ten niesamowity wyjazd zaplanowałam na Dzień Dziecka. Miał to być super prezent dla dzieci z okazji ich święta. No i był. Takiego szczęścia na twarzach synów nie widzi się często…heide park3

Pojechaliśmy tam autokarem z wycieczką. Tego typu wyjazd ma swoje plusy: po pierwsze nie trzeba się martwić o drogę, gdyż zawiozą pod sam nos, po drugie podczas nocnej jazdy można się wyspać, aby mieć siły na cały dzień zabawy, po trzecie są tańsze bilety, gdyż kupuje się grupowo. Tak więc wyposażeni z dobre humory i prowiant wyjechaliśmy w drogę. Pogodę mieliśmy cudowną. Był to pierwszy weekend czerwca, heide park4słońce już dość mocno grzało.

W parku spędziliśmy ok. 8 godzin. Moim zdaniem, i tak za krótko, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji. A jest ich naprawdę całe mnóstwo. Świetna organizacja i porządek Niemców zadziwia na każdym kroku. To prawda, że w weekendy czeka się w kolejkach do najciekawszych atrakcji, ale nie umniejsza to ogólnemu wrażeniu i ocenie gościa.

Park pomyślał o wszystkich. Są atrakcje zarówno dla małych dzieci, jak i dla starszych osób, dla lubiących dreszczyk emocji i adrenalinę, a także ciche, pełne uroku przejażdżki. Każdy będzie się tam świetnie bawił. Idealne miejsce dla całej rodziny :).

heide park5Warto tam pojechać, warto przeżyć fantastyczną przygodę. Kto jeszcze nie był, powinien koniecznie się wybrać.

A oto relacja z przejażdżki na największej kolejce drewnianej Europy (my też tego doświadczyliśmy!) Tylko dla odheide park2ważnych 🙂 heide park1