Park Krasnala Nowa Sól

Podróżując po lubuskich miastach i miasteczkach trafiliśmy na chwilę do Nowej Soli, by odwiedzić słynny Park Krasnala. Nowa Sól leży tylko 25 minut drogi od Zielonej Góry, więc będąc w okolicy warto się tu zatrzymać.

Park Krasnala to bardzo fajne miejsce zabaw i rekreacji dla całej rodziny. Wstęp do parku jest bezpłatny, natomiast niektóre atrakcje są płatne.

Park Krasnala zrobił na nas dobre wrażenie. Od samego wejścia zaskakuje największymi na świecie krasnalami (które zostały wpisane do księgi rekordów Guinnesa). W całym parku jest mnóstwo kolorowych figurek krasnoludków i innych bajkowych postaci oraz figur przeróżnych zwierząt. Za każdym rogiem, w każdym zakątku można znaleźć coś ciekawego 🙂

Park Krasnala to także mini zoo. Można tu zobaczyć lamy, strusie, kangury, pawie, króliki, daniele i wiele innych zwierzątek. Niektóre z nich można karmić specjalną karmą zakupioną na miejscu.

Park ma również kilka placów zabaw. Każde dziecko, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie. Są piaskownice, zjeżdżalnie, małpi gaj, huśtawki, miejsca do wspinaczki, itp. Dla pragnących odpoczynku lub głodnych, zainstalowano miejsca wypoczynkowo-piknikowe z wiatami.

Jeśli nie mamy ze sobą niczego do jedzenia, to można zaopatrzyć się w przekąski i napoje na miejscu w kilku punktach gastronomicznych. Są też dmuchańce, ciuchcia dla maluszków, pojazdy elektryczne i wiele innych atrakcji.

Całość robi bardzo dobre wrażenie. Park czynny jest codziennie w godzinach 8-21, natomiast płatne atrakcje w godzinach 10-19. Na przeciwko parku jest parking. Na teren parku nie można wchodzić z psem.

Adres parku: Aleja Wolności 11, Nowa Sól