Książki, filmy, gryO wszystkim

Bajki i filmy na Halloween dla dzieci

W Halloween lubimy oglądać „straszne” filmy. Dlatego przygotowałam dla Was propozycje właśnie tego typu pozycji dla dzieci. Oto bajki i filmy na Halloween dla dzieci wybrane przeze mnie:

Bajki na Halloween – ze względu na tematykę jaką poruszają, zalecane dla trochę starszych dzieci, myślę, że tak od 6-7 roku życia

1. Hotel Transylwania (2012) – komedia z wampirami i potworami 😉 Hrabia Drakula i jego 118-letnia córka prowadzą hotel w Transylwanii. Pewnego dnia p w hotelu zjawia się chłopak, a przyjaźń dziewczynki z ludzkim chłopcem wpędza całą rodzinę w kłopoty.

2. Hotel Transylwania 2 (2015) – druga część bajki o hotelu dla potworów. Tym razem Hrabia Drakula robi wszystko, by obudzić w swoim wnuku wampirzą naturę.

3. Hotel Transylwania 3 (2018) – kolejna przygoda Hrabiego Drakuli, który postanawia wraz z rodziną i przyjaciółmi wybrać się na wakacje.

4. ParaNorman (2012) – to istny animowany horror, który opowiada o chłopaku mającym zdolność do kontaktowania się ze zmarłymi – zalecam dla dzieci trochę starszych (od 8-9 lat)

5. Straszny dom (2006) – ta bajka również jest niezłym horrorem, opowiada o domu, który tak naprawdę jest potworem pożerającym wszystko i wszystkich, a grupka nastolatków chce zbadać to dogłębnie – film zalecam dla starszych dzieci (od 9-10 lat)

6. Coco (2017) – wzruszający film animowany, który zahacza o tematykę życia i śmierci. Pewien meksykański chłopiec imieniem Miguel usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy. Piękna fabuła, muzyka i klimat filmu – polecam dla trochę starszych dzieci (od 7 lat)

7. Księga życia (2014) – kolejny głęboki film godny polecenia, traktujący o tematyce śmierci i życia. Joaquin i Manolo postanawiają wyruszyć w podróż, dzięki której poznają, kim naprawdę są. Polecam dla nieco starszych dzieci (od 7 lat)

8. Sekrety morza (2014) – niezwykle wzruszający film opowiadający o sześcioletniej Sirszy, która udaje się ze swoim bratem w magiczną podróż, by odkryć, co stało się z jej mamą i jaką wartość ma rodzina. Polecam dla starszych dzieci (od 7 lat).

9. Między nami wampirami (2017) – historia przyjaźni pomiędzy trzynastoletnim chłopcem a wampirem z kwri i kości 😉 Poznają się oczywiście w Transylwanii, go której chłopiec wraz z rodzicami przyjechał na wycieczkę.

„Straszne” filmy fabularne dla dzieci – od 8 roku życia

1. Nawiedzony dwór (2003) – straszna komedia o nawiedzonym domu. Pewien agent nieruchomości przyjeżdża wraz z żoną i dziećmi do starego dworu, który okazuje się być nawiedzony przez duchy i obciążony klątwą. W roli głównej występuje niezapomniany Eddie Murphy!

2. Straszny hotel (1997) – Dziennikarz wraz z bratanicą próbuje odkryć tajemnicę nawiedzonego hotelu. Film z gatunku czarna komedia.

3. Niekończąca się opowieść (1984) – film naszej młodości! Któż się nie kochał w odtwórcy głównej roli! Piękna historia, cudna muzyka, świat fantazji, przygód 🙂

4. E.T. (1982) – kolejny kultowy film naszego dzieciństwa! Opowiada historię kosmity, który przypadkowo znalazł się na Ziemi i próbuje wrócić do domu…

5. Harry Potter (2001) – tego filmu chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Myślę, że to jest dobra pozycja na halloweenowy wieczór. Ciekawa historia, magia, przygoda…

Przyjemnego oglądania!!! 😀