O wszystkimPorady różne

Dobry sposób na udany prezent dla najbliższych

gift-844330_640Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia zawsze mamy ten sam problem: co kupić swoim najbliższym pod choinkę. Z dziećmi jest mniejszy kłopot, bo zawsze można poprosić, by napisały/narysowały list do św. Mikołaja, ale co z pozostałymi członkami rodziny? Jak sprawić najbliższym prezent, który trafi w ich gusta i spełni ich oczekiwania?

Oczywiście można zapytać wprost, co chcieliby otrzymać w prezencie, ale przecież to takie, hmmm… No, dla mnie w każdym razie, to ostateczna ostateczność 😉

Nie, nie podam Wam konkretnych przykładów upominków, ponieważ każdy człowiek jest inny i każdy ma inne marzenia. Ważne jednak, aby wiedzieć jakie one są i spróbować je spełniać, tak, aby móc choć troszeczkę uszczęśliwić drogą nam osobę.

Dlatego mam dla Was patent, który u mnie w rodzinie funkcjonuje od kilku lat (odkąd starsi synowie wyrośli z listów do św. Mikołaja) i który doskonale się sprawdza. To świetny sposób na udany prezent dla najbliższych. Gwarantuje zadowolenie i radość obdarowanego! Polecany zwłaszcza dla ludzi młodych, młodzieży, ale również nieco starszych, którzy idą z duchem czasu i nie boją się „internetów” i nowoczesnych rozwiązań technologicznych 😉

Kiedyś korzystaliśmy ze strony chce.to. Niestety od 2014 roku już ona nie funkcjonuje. Zabawa polegała na tym, że każdy członek rodziny zakładał sobie konto na chce.to i tam dodawał rzeczy, które chciałby mieć i o których marzy. Można to było robić w każdej chwili i w dowolnym czasie. Niekoniecznie przed świętami, ale również przy innych okazjach. Pozostali członkowie rodziny obserwując profil danej osoby zawsze wiedzieli, co jej brakuje i co chciałaby otrzymać . Było to bardzo przydatne i użyteczne. Nie trzeba było co roku przed świętami, czy urodzinami pytać daną osobę, co kupić jej w prezencie, domyślać się, zgadywać, tylko wchodziło się na jej profil i już się wszystko wiedziało.

Teraz, kiedy strona już nie istnieje trzeba sobie radzić inaczej.

Jednym ze sposobów jest założenie na docs.google.com dokumentu, w którym wszyscy członkowie rodziny, we własnej zakładce mogą wpisywać swoje wymarzone prezenty, nawet dodawać linki do konkretnych sklepów, stron itp. a pozostali mogą je obserwować i spełniać marzenia innych 🙂 .

Innym sposobem jest po prostu założenie grupy rodzinnej na messengerze, czy WhatsApp-ie, na której wszyscy członkowie rodziny mogą wrzucać linki do konkretnych wymarzonych rzeczy.

Bardzo proste i niesamowicie przydatne rozwiązanie. Dzięki temu można dokładnie trafić z prezentem i mieć pewność, że dany podarunek się spodoba. Polecam, wypróbujcie!

P.S. Oczywiście taki sposób można także przenieść na grunt znajomych, przyjaciół. Wystarczy tylko udostępnić wybranym osobom dany dokument, i problem z prezentami mamy z głowy 🙂