Ciekawe wydarzenia

Dzień Dziecka 2019 wybrane atrakcje w Poznaniu

Za chwilę będziemy obchodzić Dzień Dziecka! Z tej okazji przygotowałam dla Was listę wybranych (bezpłatnych) atrakcji dla dzieci i rodzin, które odbywać się będą w najbliższy weekend w Poznaniu. Oto one:

Piątek 31.05.2019

Lato na Madalinie – otwarcie sezonu

31. maja zapraszamy Was serdecznie na otwarcie nowej edycji „Lata na Madalinie”. To już piąty sezon i tym razem będziecie mogli spędzić z nami jeszcze więcej czasu, gdyż Madalina będzie otwarta także w piątki. W tym roku będziemy Was także namawiać na podjęcie różnych wyzwań, a każdy weekend aż do 1 września będzie oznaczał inny „Challenge”.
Challenge #1 – Spędź LATO NA MADALINIE 😉

A teraz więcej o samym otwarciu.
31. maja w godzinach od 16. do 19. będą na was czekać liczne atrakcje: dmuchańce-skakańce, strzelnica, warsztaty, pokazy, eksperymenty, koło garncarskie, quizy przyrodnicze, wielkie bańki i kolorowe balony oraz lody i pizza. No i oczywiście stare tramwaje!

Sobota 01.06.2019

Dzień dziecka na przystani

Świętujemy Dzień Dziecka na Przystani! Czekają animacje, warsztaty i spektakl teatralny dla dzieci.
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Przystań pomiędzy Bałtykiem a Concordią, gdzie przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji. W programie będzie spektakl Studia Teatralnego Blum, warsztaty z latawcami i wesołe animacje.

Animacje

Od rana będzie można wziąć udział w swobodnych animacjach takich jak zabawa z hula hop, gra w gumę czy puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Będzie też cukrowa wata i lody.

godz. 11:00 – Warsztaty – Przystań z latawcami

W ramach wspólnego zwiedzania biurowca Bałtyk wjedziemy na samą górę i popatrzymy na piękną panoramę miasta. Później pójdziemy do Concordii, żeby wykonać własne latawce. Użyjemy do tego różnych kolorowych materiałów, dzięki czemu każdy będzie mógł puścić wodze fantazji. A na końcu puścimy same latawce!

Zrobimy to na Przystani – czyli w przestrzeni między Concordią a Bałtykiem, gdzie zawsze wieje wiatr. Nasze latawce na pewno więc nie zawiodą i polecą wysoko do nieba!

Spotkanie rozpocznie w holu biurowca Bałtyk.

godz. 13:00 i 15:00 Spektakl „Słoń na Przystani”

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia spektaklu plenerowego Studia Teatralnego BLUM pt. „Słoń na Przystani”.
Duży błękitny słoń – marzyciel, który powstał…z auta w towarzystwie zaprzyjaźnionych „zwierząt” przemieszcza się w przestrzeni Przystani.

Sympatyczny słoń jeździ po placu gromadząc wokół siebie widownię. Śpiewa piosenki, wchodzi w interakcje z widownią i zaprasza do wspólnej zabawy. Spotkanie kończy wielkie taneczne koło!

Dla kogo?
Dla każdego! Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami bez ograniczeń wiekowych 🙂

 

Festiwal Podróżniczy „Bez Granic”

Ośrodek Kultury Środa Wlkp.
ul.20 Października 30, 63-000 Środa Wielkopolska

Już wkrótce spotkamy się na 6. Festiwalu Podróżniczym Klubu Szalonego Podróżnika „Bez Granic”!
Tym razem impreza odbędzie się na terenie Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej.
Zapraszamy wszystkich podróżników, marzycieli oraz tych, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji i wybrać się z nami we wspaniałe podróże do wszystkich zakątków Świata.

Spotkania z wyjątkowymi ludźmi, (a już wiemy że to będą wyjątkowi ludzie 🙂 Prezentacje podróżnicze oraz warsztaty pozwolą nam odkryć piękno i niezwykłość świata, różnorodność kultur oraz będą impulsem dla tych, którzy, jeszcze się wahają.

 

Brama ICHOT w Poznaniu

Wyścigi flisaków – animacje z okazji Dnia Dziecka
Termin: 1 czerwca 2019 r. godz. 12:00 – 16:00

Flisacy, żeglarki, wioślarze na start! Przed Wami niezwykłe rzeczne zawody. Wszystkie rodziny zapraszamy na animacje, w czasie których wykonamy własne mini łódki.

Informacje praktyczne:
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 6-12 lat
Termin: 1 czerwca 2019 r. godz. 12:00 – 16:00
Miejsce: amfiteatr Bramy Poznania
Koszt: bezpłatne, wstęp wolny

Oprowadzanie z okazji Dnia Dziecka: Wyprawa z Mieszkiem!
Na co dzień ekspozycję Bramy Poznania dzieci mogą zwiedzać wspólnie z Jakubem – kapitanem wehikułu czasu. Tym razem poprosił on jednak o zastępstwo i to samego księcia Mieszka I. Niezwykły gość opowie najmłodszym o realiach życia w średniowieczu, o swoich związkach z Poznaniem i z pewnością udzieli odpowiedzi na każde pytanie. Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami.
Najbliższy termin: 1 czerwca, o godz. 11:00
Oprowadzanie bezpłatne, zapisy pod nr tel. 61 647 7634.

 

Poznańska Parada Pokoleń

warsztaty, koncerty, animacje dla dzieci, atrakcje dla całych rodzin, strefa wypoczynku
przemarsz ze Starego Rynku na Plac Wolności – godz. 12:00
wydarzenie skierowane do całych rodzin i seniorów

 

Grunwaldzki Ogród Społeczny – Parkowa gra terenowa

sobota o 17:00 – 18:30
ul. Heweliusza, Poznań

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na parkową grę terenową. Dzieciaki będą mialy okazje poruszać się za pomocą mapy i odnajdywać punkty z niespodziankami. Tym razem dwie wersje gry: dla dzieci od 3-6 lat i od 7-13. Dzieci młodsze poruszają się z opiekunem, starsze za zgodą opiekuna poruszają się samodzielnie. Wstęp 5 zł od gracza, płatne na miejscu. Ważne są zgłoszenia na maila: spotkaniazprzyroda@gmail.com w treści podajemy ilość i wiek dziecka, pomoże to przygotować grę. Zapraszamy.

 

Dzień Dziecka na Plaży Wilda !

sobota o 12:00 – 18:00
Z okazji Dnia Dziecka oraz otwarcia Plaży Miejskiej Wilda zaczynamy nowy sezon wydarzeniem dedykowanym najmłodszym plażowiczom.

Sobota 01.06 To cały dzień pełen aktywności tworzonych dla dzieci. W tym roku motyw przewodni wydarzenia to Plaże Świata, wspólnie w plażowym klimacie przeniesiemy się do Meksyku, Afryki oraz Azji.

Dla maluchów i dla starszaków, dla tych, którzy lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać – podczas Dnia Dziecka proponujemy kilkanaście różnych warsztatów i zabaw. Część z nich ma związek z lokalizacją plaży oraz jej naturalnymi atutami, pozostałe uczą projektowania oraz poznawania innych kultur poprzez sztukę. Wszystkie z nich pobudzają kreatywność, rozwijają wyobraźnię i przede wszystkim zachęcają do wspólnej zabawy i integracji. Bo w ten sposób właśnie postrzegamy Plaże Miejską – jako otwarte dla każdego miejsce spotkań, poznawania nowych ludzi oraz radosnego wypoczynku na łonie natury.

W programie m.in.:
– Tworzenie marakasów
– Piniata
– Konkurs na najwyższą wieżę z nachosów
– Warsztaty tworzenia masek afrykańskich
– Kumihimo – tworzenie bransoletek japońską techniką.
– Batik – farmowanie tkanin oraz malowanie indyjskich wzorów
– Zabawy ruchowe dla najmłodszych
Zajęcia dla dzieci w każdym wieku.

Wstęp wolny.

W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie odwołane/przeniesione na inny termin.

Plaża Miejska finansowana ze środków Miasta Poznania.

 

Niedziela 02.06.2019

30. jubileuszowe Dni Łazarza

animacje dla dzieci, koncerty oraz z cyklu „Łazarskie Przechadzki” – spacer szlakiem secesji łazarskiej (Park Wilsona i okolice) z przewodnikami Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego przy Oddziale Poznańskim PTTK
Muszla Koncertowa w Parku Wilsona
wstęp bezpłatny – wydarzenie skierowane do dzieci, młodzieży, rodzin oraz seniorów
więcej informacji: www.klubkrag.pl

Kolorowy plac zabaw, czyli Dzień Dziecka z TKOPD w Poznaniu

festyn rodzinny, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, zajęcia artystyczne i naukowe
Taras Przylądek Arkadia przy pl. Wolności – godz. 12:00-17:00
wstęp bezpłatny
wydarzenie skierowane do rodzin
więcej informacji: www.kopd.poznan.pl, www.facebook.com/tkopd.poznan

 

Honorowa Odprawa Warty Ułańskiej przed Muzeum Powstania Wielkopolskiego

dla najmłodszych konkursy plastyczne z nagrodami, zabawa klockami militarnymi, zajęcia z amazonkami Damskiej Sekcji Konnej oraz dla całych rodzin prezentacja wyposażenia ułańskiego i broni

Stary Rynek 3  – godz. 11:30-13:30
bilety:
5 zł normalny,
2 zł ulgowy
więcej informacji: www.facebook.pl/Muzeum Powstania Warszawskiego oraz www.wmn.poznan.pl

 

Kosmiczny Dzień Dziecka w Arkadii

warsztaty dla dzieci, gry i zabawy, spotkanie z miłośnikami kosmosu, nauka czytania nieba, pokaz teleskopów i lunet, mobilne planetarium
Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania, Empik, Teatr Ósmego Dnia ul. Ratajczaka 44 godz. 12:00-18:00

wstęp bezpłatny – konieczność zapisów: edukacja@wm.poznan.pl lub 61 854 07 61|więcej informacji: wmposnania.pl, empik.com