Porady różne

Jak dobrać buty dla dziecka?

butySzacuje się, że ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami. Potem jednak zauważamy, że stopy naszych dzieci mają jakieś nieprawidłowości. Co jest tego przyczyną? Nieodpowiednie obuwie noszone w dzieciństwie. Wydawać by się mogło, że taki zakup to nic wielkiego, jednak jest kilka kwestii, na które bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę. Dzieci rozwijają się bardzo szybko, dlatego często potrzebują zmiany butów, aby były dostosowane do ich potrzeb. Na każdym etapie rozwoju stopy inaczej się zachowują i potrzebują czegoś innego. Odpowiednio dopasowane obuwie pozwolą na prawidłowy rozwój i brak problemów w dorosłym życiu.

Buty dla dziecka

Właściciel zakładu obuwia ortopedycznego w Warszawie, Józef Omiotek, zwraca uwagę na odpowiednie odżywianie, ponieważ jak się okazuje, niedobór witamin może powodować deformowanie się stopy. Dziecięca stopa bardzo szybko rośnie, stąd też należy mieć baczenie na to, czy obecna para butów nie staje się za mała. Są to istotne kwestie, aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo. Dostarczenie odpowiednich składników to jedno, ale najważniejsza jest czujność, czy aktualnie noszony rozmiar w dalszym ciągu jest wystarczający. Z pozoru prosta czynność, jaką jest zapewnienie właściwego obuwia, staje się codziennym sprawdzaniem, czy aby na pewno nasze dziecko odczuwa komfort podczas chodzenia w butach. Jak każda matka dbam o to, aby wszystko było w porządku i udaję się na zakupy z maluchem, jeśli tylko wystąpią jakieś nieprawidłowości. Te częste wydatki nie stanowią zbyt wielkiego problemu, ponieważ kody rabatowe Smyk skutecznie pomagają w tańszym kupowaniu najlepszego obuwia przeznaczonego dla dzieci.

Dobierz właściwy rozmiar – jak zmierzyć dziecięcą stopę?

Podczas zakupów, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które pomogą idealnie dopasować stopę dziecka do wybranego modelu obuwia. Moda i obowiązujące trendy to nie wszystko – najważniejsze jest zdrowie naszych dzieci, dlatego trzeba mieć je na uwadze i przede wszystkim pod tym kątem dobierać model. Te istotne rady to:

• buty powinny być wykonane z miękkiej skóry bądź nieco usztywnionego materiału

• cholewka najlepiej za kostkę i sznurowana, a do tego nosek szeroki i zaokrąglony, aby dziecko mogło czuć luz

• elastyczna podeszwa – powinna się zginać na linii zgięcia palców, co pozwoli na swobodny chód maluchowi

• sprawdzenie odpowiedniej długości podeszwy – należy włożyć palec do buta, który powinien się zmieścić między palcami dziecka a czubkiem obuwia

• lekko usztywniona pięta stabilizująca chód

• dobierane na lato sandały powinny mieć paski zapinające się nad stawem skokowym, profilowaną podeszwę i wyrobioną piętą.

/wpis sponsorowany/