Inne miejscana łono przyrodyO wszystkimPoznań i okolice

Kąpieliska koło Poznania, cz.4: Jezioro Rusałka

Jezioro Rusałka powstało jako jezioro zaporowe w 1943 roku. Położone jest w Poznaniu w golęcińskim klinie zieleni. Rusałka to zaraz obok Strzeszynku najbardziej ulubione kąpielisko Poznaniaków. W sezonie można tu spotkać naprawdę wielkie tłumy. Zapewne wiąże się to z jego stosunkowo bliskim położeniem od centrum miasta.

Kąpielisko Rusałka pomieścić może ok. 500 osób. Jego linia brzegowa liczy prawie 100 m długości, a plaża jest piaszczysto-trawiasta.

Nad Rusałką jest duży plac zabaw dla dzieci, mnóstwo punktów gastronomicznych, placyk z siłownią pod chmurką, boiska do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego (działająca w sezonie), a także Frajda Park – czyli mini park rozrywki dla dzieci.

Na mnie osobiście Rusałka nie robi większego wrażenia. Uważam, że niedaleko Poznania są fajniejsze i ładniejsze plaże, zresztą sami popatrzcie…

Nad Rusałkę można podjechać autobusem miejskim do Golęcina, a następnie przejść przez lasek nad jezioro (kilkanaście minut spacerkiem). Na Golęcinie można zostawić też samochód na płatnym parkingu. Gdy ktoś nie chce daleko chodzić, istnieje możliwość podjechania samochodem nieco bliżej kąpieliska, tam również znajduje się duży płatny parking (7 zł).