Inne miejscaJeziorona łono przyrodyO wszystkimPoznań i okolice

Kąpieliska koło Poznania, cz.5: Jezioro Lusowskie

Jezioro Lusowskie położone jest w gminie Tarnowo Podgórne niedaleko Poznania. Jego powierzchnia wynosi ok. 121 ha, a średnia głębokość wynosi ok. 8,6 m. Jezioro jest otoczone pięknymi lasami, natomiast nad samym brzegiem spotkać można urokliwe zarośla trzcinowe.

Nad Jeziorem Lusowskim znajduje się odnowione kilka lat temu Kąpielisko Lusowo. I właśnie to miejsce postanowiliśmy odwiedzić w pewien letni słoneczny dzień.

Plaża Lusowo została współsfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Widać, że w ostatnich ladach dużo się tu zadziało, chociaż nie wszystko zostało zrobione z dobrych materiałów. Niestety pomost po kilku latach użytkowania pozostawia już wiele do życzenia, chociaż z daleka prezentuje się całkiem dobrze. Dopiero wchodząc na niego dostrzega się (zbyt duże moim zdaniem) oszczędności.

Teren plażowy jest dość dużych rozmiarów. Na jego części znajduje się spora piaszczysta plaża. Można tu znaleźć również mnóstwo ławeczek, miejsce do grillowania, siłownię pod chmurką, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, stół do ping ponga, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, punkt gastronomiczny, toalety, przebieralnie oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Tuż obok kąpieliska jest także duży darmowy parking.

Wokół jeziora prowadzi ścieżka rowerowa, więc wielbiciele dwukółek też znajdą tu coś dla siebie. Dużą atrakcją dla dzieci jest wypożyczenie roweru wodnego. Są tu dostępne rowery wodne w różnych rozmiarach (większe i mniejsze), a także kajaki i łódki. Pływanie po gładkiej tafli jeziora to nie lada frajda dla całej rodziny 🙂

Ogólnie miejsce robi bardzo dobre wrażenie. Jest mnóstwo atrakcji, piękne widoki, fajna strzeżona zadbana plaża. Niedaleka odległość od centrum Poznania (ok 30 min. jazdy samochodem) stanowi dodatkowy atut. Polecamy!