Do lasuPlace zabawPoznań i okolice

Lasek Marceliński w Poznaniu – plac zabaw

Lasek Marceliński to teren leśny w zachodniej części Poznania w dzielnicy Marcelin. Na skraju Lasku Marcelińskiego w XIX wieku powstał Ford VIIa, który wchodzi w skład Twierdzy Poznań. To bardzo ciekawy teren o specyficznym mikroklimacie, dlatego warto przejechać się tam na rodzinny spacer.

W Lasku Marcelińskim została wytyczona ścieżka dydaktyczno-badawcza. Ciągnie się ona przez ok. 5 km, a na jej szlaku spotkać można 8 przystanków edukacyjnych, na których realizowane są różne zadania obserwacyjne i badawcze.

Lasek Marceliński to lubiane przez mieszkańców miejsce spacerowe. Często również można spotkać tu biegaczy, amatorów wycieczek rowerowych i właścicieli psów. Jeśli chodzi o tych ostatnich, to tu właśnie znajduje się ogrodzony ogromy specjalny wybieg dla psiaków z licznymi atrakcjami i przeszkodami. Tam pupile mogą się wybiegać i nawiązać psie przyjaźnie 😉 Polecam wszystkim posiadaczom psów!

Dla dzieci również jest przygotowany fajny plac zabaw. Uwagę przykuwa przede wszystkim atrakcja dla nieco starszych dzieci – ogromna linowa pajęczyna zakończona zjeżdżalnią. Mniejsze dzieci również znajdą tu coś dla siebie: małpi gaj i różne huśtawki, zjeżdżalnie.

Za placem zabaw znajduje się ogromna góra, która pewnie robi furorę w śnieżną zimę. W tym okresie polecam przyjechać tu z sankami 🙂

A dla rodziców tuż obok jest spora siłownia pod chmurką. Niedaleko placu zabaw znajduje się bezpłatny parking.


Po uzgodnieniu z leśniczym na terenie Lasku Marcelińskiego można rozpalić ognisko. Lasek Marceliński to także doskonały teren do przejażdżki konno. Są tu nawet specjalne oznaczenia do konnej jazdy. W pobliżu znajduje się Stajnia Marcelin, która posiada szkółkę jeździecką.

W czasie roztopów oraz w dni po licznych deszczach niestety na szlakach i drogach leśnych tworzy się błoto, dlatego warto zadbać o odpowiednie obuwie 🙂

Lasek Marceliński to naprawdę fajne miejsce na rodzinny spacer z dziećmi. Dlatego zachęcam do odkrywania jego walorów i eksploracji ciekawych zakątków, których tu z pewnością nie brakuje.