Inne miejscaPlace zabawPoznań i okolice

Miasteczko ruchu drogowego w Poznaniu i Park Tysiąclecia

W 2016 roku w Poznaniu w Parku Tysiąclecia – tuż obok Jeziora Maltańskiego, powstało Miasteczko ruchu drogowego. To taki plac, który umożliwia dzieciom podczas zabawy na łatwe i przyjemne przyswajanie przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. Naprawdę nie wiem, jak to się stało, że dowiedziałam się o tym miejscu zaledwie kilka tygodni temu… A przecież plac istnieje już od 3 lat 😉

Miasteczko ruchu drogowego w Poznaniu zostało niejako odbudowane, gdyż w latach 70-tych ubiegłego wieku stworzono tu podobne miasteczko, lecz po tylu latach eksploatacji popadło w kompletną ruinę.

Muszę przyznać, że jestem zachwycona tym miejscem! Wszystko jest tu dopracowane, zadbano o szczegóły. W miasteczku można znaleźć właściwie wszystkie sytuacje, jakie mogą spotkać użytkownika drogi (rowerzystę) na prawdziwych drogach. I tak, mamy tu: rondo, przejazd kolejowy, przeróżne skrzyżowania, sygnalizacje świetlne, przejścia dla pieszych.

To idealne miejsce do nauki dzieci przepisów ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się na drogach, zarówno w roli rowerzysty, jak i pieszego.

Zadbano tu również o całe otoczenie oraz zieleń miejską. Są równiutko przystrzyżone trawniki, różnorodne nasadzenia, piękne, równe chodniki, ławeczki, znaki drogowe, światła sygnalizacyjne na drogach i przejściach dla pieszych. Te ostatnie działają na czujniki ruchu. Oznacza to, że w momencie pojawienia się użytkowników miasteczka ruchu drogowego, czujniki zareagują na ruch i automatycznie światła się włączają, a kiedy nikogo nie ma, sygnalizacja świetlna jest wyłączona.

Nasz Grześ zakochał się w tym miejscu i już dopytuje kiedy tam wrócimy. Polecam wszystkim! My na pewno będziemy stałymi bywalcami!. Miasteczko ruchu drogowego w Poznaniu, to idealne miejsce na naukę przez zabawę, dlatego zachęcam Was do odwiedzenia tego fantastycznego placu!

Park Tysiąclecia, to nie tylko Miasteczko ruchu drogowego, to także ogromna przestrzeń idealna na spacery, przechadzki i do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jest tu jeszcze jedno bardzo fajne miejsce – plac zabaw dla dzieci. To dość duża powierzchnia z fantastyczną infrastrukturą dla dzieci małych i troszkę większych. Można tu znaleźć małpi gaj, różnego rodzaju huśtawki, karuzelę, piaskownicę, przeróżne zjeżdżalnie, mostki, równoważnie i miejsca wspinaczkowe. Wszystkie urządzenia są zadbane i naprawdę atrakcyjne. Bardzo polecam!!!