O wszystkim

O czym będzie…

IMG_3370Na pewno nie raz się zastanawialiście, co ciekawego można robić z dzieckiem, dokąd pójść, gdzie pojechać, co zobaczyć, gdzie zjeść – tak, żeby nie sprawiało to za dużo kłopotów nam rodzicom, dziecku, ale również i innym otaczającym nas ludziom.

Jest wiele możliwości. Wystarczy tylko trochę chęci i organizacji. Nie trzeba, ba, nawet nie można rezygnować z niektórych rzeczy tylko dlatego, że pojawiło się na świecie nasze dzieciątko. Możemy nadal podróżować, zwiedzać, chodzić na basen, do kina czy do restauracji, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, chodzić po górach, lasach, jaskiniach, czy po prostu wybrać się na zakupy. I to wszystko z naszym dzieckiem!

Na swoim blogu chcę przybliżyć Wam miejsca przyjazne dzieciom, miejsca w których pojawienie się z niemowlakiem, czy kilkulatkiem nie stanowi problemu, a nawet jest wskazane :). Nie bójmy się robić tego co kochamy, co sprawia nam wielką frajdę ze swoją pociechą. Razem będzie jeszcze fajniej.
Na pewno nie wszędzie będziemy mile widziani z naszymi pociechami. Być może przyjdzie mi opisać miejsca, do których absolutnie z dzieckiem wejść nie możemy, gdyż nikt nie pomyślał, że rodzic z niemowlakiem lub kilkulatkiem też ma prawa takie jak każdy inny.

Do tej tematyki zainspirowało mnie życie codzienne z maluchem i książka, którą niedawno przeczytałam „Pępek Świata. Z dzieckiem w drodze”. Ale o tym później…

Mieszkam w Poznaniu. W związku z tym, w dużej mierze skupię się na poznańskich miejscach. Dość sporo jednak podróżujemy po Polsce (i nie tylko), więc będę opisywać wszystkie ciekawe punkty naszych wypraw.

Małgorzata