Place zabawPoznań i okolice

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach

Kocham kwiaty, a moje dziecko kocha place zabaw. Gdzie można połączyć te dwie niepohamowane miłości? W Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach, oczywiście!

Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach powstał kilka lat temu na terenie pocysterskiego zespołu klasztornego. Cały teren liczy blisko 3 hektary i służy przede wszystkim rehabilitacji i rewalidacji osób z wadami wzroku. Znajdują się tu niesamowicie cudowne ogrody w stylu barokowym, staw w fontanną, pomostem i mostkiem, zielony labirynt oraz co najważniejsze, wiele różnorodnych przestrzeni zabaw dla dzieci. Jest ich tak dużo, że nie jestem w stanie wymienić wszystkich atrakcji. Jest małpi gaj, zjeżdżalnie, karuzele, piaskownica, trampoliny, mini ścianki wspinaczkowe, pajęczyny, pojazdy, bieżnia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.
Tu trzeba po prostu przyjechać! To to prostu raj dla małych i dużych i gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny. Nie brakuje też kilku dźwiękowych niespodzianek, ale to już musicie odkryć sami. Zobaczcie!

P.S. Przed Zespołem Klasztornym jest specjalny parking, na którym można zostawić auto. Wstęp do parku jest bezpłatny, ale uwaga: należy sprawdzić godziny otwarcia dla osób z zewnątrz. W lipcu i sierpniu 2017 roku obowiązywać będą wakacyjne godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 15:00

Szczegóły:Park Orientacji Przestrzennej