Inne miejscaPoznań i okolice

Przygoda w Escape Room Poznań

Byliście kiedyś w Escape Room? My już kilka razy. I muszę przyznać, że jesteśmy zachwyceni tego typu rozrywką. To naprawdę doskonała forma spędzenia wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Escape room – co to takiego?

Escape room to pokój pełen przygód, tajemnic i zagadek. Zawsze do wypełnienia jest jakaś misja (zadanie), którą trzeba zrealizować w określonym czasie. Grupa uczestników (na ogół od 3 do 5 osób) najpierw wprowadzana jest w tematykę pokoju, dostaje także konkretne instrukcje i uwagi dotyczące gry. Następnie śmiałkowie zamykani są w pokoju, a ich zadaniem jest wykonanie misji i wydostanie się na zewnątrz. Oczywiście w trakcie zabawy można liczyć na podpowiedzi ze strony organizatorów. Zabawa wymaga zaangażowania i współpracy wszystkich uczestników, więc jest fantastyczną formą integracji i poznania się nawzajem.

Jak się dowiedzieliśmy, w Poznaniu istnieje obecnie nieco ponad 100 takich pokojów, oferujących gry o bardzo różnej tematyce. Jednym z nich jest Tajemniczy pokój, który jako jedyny organizuje tego typu atrakcje dla dzieci. Poznań więc ma swoje miejsce, gdzie taką niesamowitą przygodę mogą przeżyć także dzieci .

W ostatnim czasie mieliśmy okazję brać udział w zabawie organizowanej właśnie przez Tajemniczy pokój. Naszym zadaniem było uratowanie małych dinozaurów przed strasznymi drapieżnikami i ucieczka z dżungli. Zabawa była fantastyczna, a zagadki bardzo ciekawe i niekiedy zaskakujące. Nie będę zdradzać szczegółów, bo to jest tajemnica, powiem tylko, że łatwo nie było, ale udało nam się uwolnić dinozaury i siebie.

Tajemniczy pokój oprócz przygody dla całej rodziny organizuje również urodziny dla dzieci. Poznań to duże miasto, w którym istnieje ogromny wybór lokali z atrakcjami urodzinowymi dla naszych pociech, ale taka forma rozrywki dostępna jest tylko w Tajemniczym pokoju. Osobiście uważam, że zabawa w escape room-ie to idealny pomysł na urodzinową atrakcję. Dzieci razem przeżywają niesamowitą przygodę, mają wspólny cel do którego dążą i co najważniejsze muszą współpracować ze sobą przy rozwiązywaniu zagadek. Gra rozwija między innymi kreatywność, spostrzegawczość, umiejętności społeczne. Dzieci podczas zabawy myślą, główkują, kombinują, by uzyskać określony cel.

 

Ecsape Room Tajemniczy pokój swoją ofertę urodzinową kieruje przede wszystkim do dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Można wybrać jeden spośród kilku dostępnych pakietów (szczegóły na stronie internetowej). Jak się dowiedzieliśmy, wśród dzieci może być też kilkoro młodszych. Zawsze z dziećmi wchodzi jedna osoba dorosła, no chyba, że wszyscy uczestnicy mają ukończone przynajmniej 11 lat, wtedy już mogą radzić sobie sami. Po wypełnieniu misji młodzi fascynaci przygód zapraszani są na ucztę w dżungli, gdzie dalej spędzają ze sobą czas przy urodzinowym torcie.

Zachęcam wszystkich do udziału w takiej przygodzie. My do tej pory przeważnie zabieraliśmy ze sobą naszego niespełna 6-letniego Grzesia, który bardzo czynnie angażował się w zabawę. Dlatego uważam, że to fajna forma rodzinnej rozrywki, taka alternatywa dla kina, zwłaszcza w zimne, deszczowe dni. 🙂

P.S. Zdjęcia od: tajemniczypokoj.pl