Restauracje i kawiarnie

Restauracja Umberto przyjazna dzieciom

P10105621Spacerując z dzieckiem po Cytadeli nie sposób nie zajrzeć do restauracji Umberto, która mieści się w samym centrum parku. Jest to miłe miejsce, gdzie można zatrzymać się na loda, czy jakąś szybką przekąskę lub zjeść rodzinny obiad. Lokal oferuje również napoje „na wynos”, co jest bardzo wygodne, gdyż będąc z dziećmi np. na placu zabaw (który znajduje się tuż obok) można napić się kawki lub herbaty.

Większa część stolików znajduje się na zewnątrz (coś jak patio), gdzie jest dużo zieleni i dociera dużo słońca. Już od progu widać, że zadbano o klientów z wózkami, gdyż napotykamy na betonowy zjazd. umbertoRestauracja ma na swoim wyposażeniu także przytulny kącik zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą spędzić czas oczekując na jedzonko. Wygospodarowano także miejsce na przewijak dla niemowląt. Nie ma również problemu z wysokimi krzesełkami dla pociechy.IMG_9966

Jak zauważyłam miejsce to jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, zwłaszcza w weekendy. Wtedy knajpka dosłownie pęka w szwach, a personel ma się co uwijać. Trudno wówczas o wolny stolik. Jeżeli wolimy zjeść w spokojniejszej atmosferze, myślę że lepiej przyjść w tygodniu.

Restauracja robi dobre wrażenie, zarówno pod względem wystroju, jak również pod względem przystosowania do potrzeb rodzin z dziećmi. Spokojnie można się tam wybrać z małymi dziećmi.