O wszystkim

Na wypadanie włosów Szampon Przeciw Wypadaniu Włosów

szampon1Niedawno pisałam o wypadaniu włosów kobietom po porodzie. Ale nie tylko one mają taki kłopot. Od jakiegoś czasu sama miałam problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Nie bardzo wiedziałam, jak sobie z tym poradzić. Było to bardzo widoczne, zwłaszcza po rozczesaniu włosów po umyciu. Okazuje się, że na rynku są dostępne preparaty, które podobno potrafią ten problem zniwelować. Postanowiłam przetestować jeden z nich, a dokładnie: Specjalistyczny Szampon Przeciw Wypadaniu Włosów Dermastic.

Najpierw parę słów o samym szamponie.

Przeznaczony on jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn z problemem wypadania włosów. Butelka ma pojemność 200 ml, co z powodzeniem wystarcza na miesięczną kurację (albo i dłuższą, jeżeli włosów nie myje się codziennie). Cena: ok. 25-30 zł w zależności od sklepu. Szampon zawiera składniki odżywcze, tj. kiełki soi i pszenicy, które są bogate w cukry, a także tarczycę bajkalską i argininę, mające stymulować wzrost włosów i zapobiegać ich wypadaniu. Jak pisze producent: Kompleks Baicapil TM zawarty w szamponie, chroni komórki mieszków włosowych przed starzeniem się, dzięki czemu wydłużają one fazę anangenową wzrostu włosów. Dodatkowo szampon pobudza aktywność i żywotność istniejących mieszków stymulując wzrost nowych włosów i zwiększając ich objętość.

Brzmi bardzo dobrze, ale czy tak naprawdę się dzieje?

Sprawdziłam to! Przez ponad miesiąc myłam owym szamponem włosy, kilka razy w tygodniu.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to kolor szamponu, a właściwie jego brak. Otóż, szampon jest całkowicie bezbarwny, przeźroczysty i zupełnie pozbawiony zapachu (dla mnie trochę szkoda, bo lubię jak kosmetyki ładnie pachną). Jednak naniesiony na mokre włosy bardzo ładnie się pieni, co powoduje, że nawet nieduża ilość preparatu wystarcza na umycie całej głowy. Ja miałam dość długie włosy, które po umyciu trudno się rozczesywały. Ku mojemu zaskoczeniu, po zastosowaniu szamponu włosy dość lekko się czesało, były gładkie i miękkie. Pewnie też dzięki temu, spora ich ilość została na mojej głowie, zamiast na grzebieniu 😉 .

Pierwsze oznaki poprawy zaczęłam zauważać po mniej więcej 3 tygodniach stosowania preparatu. Rzeczywiście tych włosów pozostających na grzebieniu, ku mojej radości, było mniej. Z każdym następnym myciem było lepiej. Jedyne co mogę napisać na minus, to szybsze przetłuszczanie się włosów. Stosując ten szampon muszę częściej myć włosy. Kiedyś myłam 2-3 razy w tygodniu, teraz myję 3-4 razy. Ale efekty są! I to jest najważniejsze 🙂 .

P.S. Producent zapewnia, że jeszcze lepszą skuteczność można uzyskać stosując dodatkowo Serum Przeciw Wypadaniu Włosów tej samej firmy. Widziałam, że firma oferuje także specjalne plastry przeciw wypadaniu włosów, które mają pomóc jeszcze bardziej uporać się z problemem wypadających włosów.

Z czystym sumieniem mogę zatem polecić szampon wszystkim, którzy borykają się z wypadaniem zbyt dużej ilości włosów 🙂

Więcej informacji o produkcie na: diagnosis.pl