Warsztaty, wykłady dla rodziców

Warsztaty z rozwoju osobisto-zawodowego „Mam dziecko-pracuję”

P1000971mamJakiś czas temu dotarła do mnie informacja o projekcie „Mam dziecko – pracuję” organizowanym przez Fundację Aktywności Lokalnej, która przygotowała go w oparciu o partnerstwo międzysektorowe tj. we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Work-Life Balance z Kokkedal (Dania). Całość współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Postanowiłam wysłać swoje zgłoszenie i po kilku tygodniach otrzymałam odpowiedź, że zakwalifikowałam się do projektu.

„Mam dziecko – pracuję” to cykl 8 warsztatów z tematyki work-life balance (tj. godzenie życia zawodowego i prywatnego) przeznaczony dla pracujących rodziców dzieci do lat trzech. Podczas, gdy my kształcimy się i uzupełniamy swoją wiedzę, nasze dzieciątka są tuż obok, pod fachową opieką pań, które wspaniale się nimi zajmują. W każdej chwili możemy do nich zajrzeć, nakarmić, przytulić.

W trakcie spotkań ja i inne uczestniczki mamy okazję nabyć wiedzę z zakresu autoprezentacji i komunikacji. Na zajęciach trenerzy doradzają nam jaką ścieżkę rozwoju osobisto-zawodowego wybrać oraz próbują uświadomić, że znaczną cześć problemów godzenia życia osobistego i zawodowego my rodzice jesteśmy w stanie rozwiązać we własnym zakresie oraz przy współpracy lokalnych władz, biznesu i podmiotów społecznych. Praca nad własnym rozwojem ma za zadanie wyzwolić w nas pozytywną energię i przede wszystkim zbudować wiarę we własne siły i możliwości.

Okazuje się, że nie zdajemy sobie sprawy, ile tak naprawdę uczą nas nasze dzieci. Ile pozytywnych cech nabywamy opiekując się nimi i wychowując je. Są to cechy, które niejednokrotnie mogą nam się przydać w życiu zawodowym.

Podczas warsztatów mieliśmy okazję nauczyć się nieco także o rozwoju dziecka, o masażach, o tym jakie zabawki pomogą w prawidłowym rozwoju maluszka, a także przejść mniej lub bardziej zaawansowany kurs wiązania chust i noszenia dzieci w chustach.

Projekt jest obecnie na półmetku realizacji. Jeszcze przed nami kilka weekendowych spotkań. Na pewno jeszcze wielu ciekawych rzeczy się dowiemy i nauczymy. Atmosfera warsztatów jest naprawdę wspaniała, czujemy się tam dobrze i swobodnie. Już nie mogę się doczekać następnego zjazdu…

Mam dziecko – pracuję

chustowanie mam dziecko