Do lasuInne miejscana łono przyrodyPoznań i okolice

Wieża widokowa w Mosinie na rodzinne spacery

Uwielbiamy penetrować nasze bliższe i dalsze okolice. I wcale nie trzeba daleko jechać, by odkryć coś pięknego i fajnego. Jednym z takich naszych miejsc jest Mosina koło Poznania. Świetnym punktem wypadowym na niedługi spacer z dzieckiem jest wieża widokowa, która znajduje się w tym niedużym miasteczku, leżącym zaledwie 20 min jazdy samochodem od granic Poznania.

Drewniana wieża w Mosinie wybudowana została w latach 2011/2012. Mierzy ona prawie 17 m wysokości i położona jest na wzgórzu o wys. 140,5 m n.p.m.

Obiekt znajduje się na terenie glinianek na obszarze chronionym Natura 2000, o czym informuje nas tablica informacyjna. Wstęp na wieżę jest całkowicie bezpłatny. Rozpościera się stamtąd wspaniały widok na Poznań, Mosinę i Wielkopolski Park Narodowy, dlatego naprawdę warto się tu wybrać.

Oprócz wieży, na terenie glinianek znajduje się kilka wiat biwakowych, ławeczki w ciekawych punktach widokowych, alejki oraz tablice edukacyjne. To świetny teren na spacery, odpoczynek, relaks, a także na imprezy i biesiady. Naprzeciwko wieży wyznaczone jest również kąpielisko z plażą, które w sezonie letnim jest strzeżone.

Muszę zwrócić uwagę, że zarówno przy wieży, jak i przy plaży, znajdują się bezpłatne parkingi. Aby tam dojechać, należy w Mosinie skręcić w ulicę Pożegowską, a następnie podążać za drogowskazem: „wieża widokowa”. Trafia się bez trudu. Pomyślano tu również o właścicielach psów. Przy wejściu na ścieżki znajduje się śmietnik i tzw .”psi pakiet”, czyli woreczek na psie kupki ;).

Cały teren jest ładnie zagospodarowany, widać, że zadbany. Krzewy są przycinane, okolica sprzątana ze śmieci. Nadal trwają tam prace ziemne, więc może w przyszłym sezonie coś nowego nas zaskoczy.