Inne miejscaPorady różnetransport

Z dzieckiem do taksówki

P10100711Planując podróż samolotem, ustaliliśmy z mężem, że na lotnisko pojedziemy taksówką. Nie trzeba będzie się martwić o parking i koszty z tym związane. Ale, że mieliśmy w planach pojechać z rocznym dzieckiem i jako rozsądni rodzice dbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy, chcieliśmy zamówić taksówkę z fotelikiem dziecięcym.

Obdzwoniliśmy kilkanaście firm taksówkowych w Poznaniu i wszędzie usłyszeliśmy tą samą odpowiedź: nie ma wymogu przewożenia dziecka w foteliku w taksówkach. Co z tego, że nie ma, co z tego, że przepisy nie nakazują. Rodzic chyba ma prawo do bezpiecznego przewożenia swojego dziecka. Panie na centrali były oburzone naszą „zachcianką”.

Nie zniechęciliśmy się jednak i dalej dzwoniliśmy. I wreszcie trafiliśmy! Nasz upór został wynagrodzony. Okazuje się, że jest w Poznaniu korporacja, która posiada foteliki do przewozu dzieci. To Multi Taxi Poznań tel. 1-96-66. Byliśmy wniebowzięci. Poinformowano nas, że tak, owszem posiadają foteliki dla dzieci, proszą jedynie o to, aby przedzwonić z wyprzedzeniem i zamówić odpowiedni fotelik. Tak też zrobiliśmy.

O umówionej godzinie przyjechał bardzo sympatyczny pan, który pomógł nam zapakować wózek i bagaże do bagażnika i Grzesia do fotelika. I tak bezpiecznie pojechaliśmy na lotnisko :). Dodam jeszcze, że w drodze powrotnej również skorzystaliśmy z usług tej firmy. Super, że jednak ktoś myśli o swoich małych klientach :).

Aktualizacja 13.03.2015: Z tego, co udało mi się ustalić, na dzień dzisiejszy Multi Taxi Poznań 1-96-66 wprowadziło dodatkową opłatę (15 zł) za udostępnienie fotelika dla dziecka.