Lato w mieście, czyli bezpłatne zajęcia sportowe w parku Starego Browaru

WF_510Już od czerwca aż do końca wakacji, w parku Starego Browaru, można uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych, czyli letnich zajęciach w ramach cyklu Lato w Mieście.

W programie przewidziano między innymi: zajęcia Jogi, Zumby, a także ćwiczenia dla przyszłych i świeżo upieczonych mam.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w parku Starego Browaru.

Czas trwania: 1 godzina. Nie obowiązują żadne zapisy, ani opłaty. Każdy może po prostu przyjść i poćwiczyć J. W razie niepogody zajęcia zostaną odwołane (bieżące informacje dostępne są na Facebooku w wydarzeniu Lato w mieście by Stary Browar)

Oto szczegółowy PROGRAM ZAJĘĆ:

wtorki, godz. 18.00 – JOGA

Kolejna edycja najpopularniejszych zajęć z cyklu WF w parku. Każdorazowo przybywa na nie około 100 osób w każdym wieku! Zajęcia przedstawiające różne odsłony tych doskonałych dla ciała i umysłu ćwiczeń prowadzą profesjonalne instruktorki z Centrum Szczęśliwego Człowieka Energia. Warto wziąć matę.

czwartki, godz. 18.00 – ZUMBA

Szalejący w rytm muzyki latino tłum ponownie wróci do parku Starego Browaru! Atmosfera prowadzonych przez wprawnych instruktorów z Magiel Fitness zajęć jest bardzo gorąca i pełna pozytywnej energii. Polecane osobom o dobrej kondycji fizycznej albo po prostu lubiącym tańczyć.

soboty, godz. 10.30 – zajęcia dla mam oczekujących i świeżo upieczonych

To nowość wśród zajęć sportowych w parku Starego Browaru. Ćwiczenia te dedykowane są kobietom w ciąży i chcącym wrócić do formy po porodzie. Celem zajęć jest złagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, poprawa funkcjonowania układu oddechowego i krwionośnego, wzmocnienie siły mięśni i dbałość o dobrą formę. Mają one także znaczenie psychologiczne, jakim jest zwracanie uwagi na potrzeby kobiet w tym niezwykłym momencie życia. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej Mamutek, którego misją jest propagowanie idei nowoczesnego rodzicielstwa. Oprócz szkoły rodzenia, centrum towarzyszy mamom po powrocie z noworodkiem do domu oraz prowadzi liczne zajęcia dla rodziców oraz dzieci w wieku 0-3 lat.

Dodatkowo w co drugą sobotę o godz. 10.30, począwszy od 6 czerwca, będzie można wziąć udział w warsztatach i treningach mało jeszcze znanego w Polsce sportu lacrosse, które poprowadzą członkowie pierwszego polskiego klubu tej popularnej dyscypliny, Poznań Hussars. Na zajęcia zaprasza Weranda Take Away.

Lato w mieście by Stary Browar to plenerowe kino i teatr, koncerty, zajęcia sportowe, artystyczne warsztaty, pikniki przy chilloutowej muzyce z przysmakami dostarczonymi przez restauracje Starego Browaru wprost do parku i znajdujący się w jego sercu Letni Punkt Informacyjny, w którym można wypożyczyć książki, gry i koce. Stary Browar przez całe lato udostępnia też w swoim parku setki wygodnych leżaków, szybkie WiFi i możliwość ustawiania już dziś przypomnień o ulubionych letnich wydarzeniach, poprzez aplikację mobilną „Stary Browar”. Bezpłatnie. Wystarczy przyjść do parku.

2 myśli na temat “Lato w mieście, czyli bezpłatne zajęcia sportowe w parku Starego Browaru

 • 20 września, 2015 o 17:58
  Permalink

  Joga jest cudowna! Od kiedy uprawiam jogę, czuję, że mam większą kontrolę nad swoim ciałem i jestem bardziej rozluźniona. Od miesiąca chodzę na zajęcia jogi hormonalnej, bo mam hashimoto. Może to życzeniowe myślenie, ale chyba czuję już pierwsze efekty 😛

  Odpowiedz
 • 20 września, 2015 o 20:25
  Permalink

  od kiedy prawidłowo wykonuję ćwiczenia, joga bardzo mi pomogła… Dotarło do mnie, jak ważny jest miarowy, równy oddech, koncentracja, kontrola mięśni. Jeśli się przyłoży, można dużo zyskać, ale praktyka czyni mistrza. Wspaniale rzeźbi ciało… Takie moje uwagi na podstawie własnych doświadczeń.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.