Aktywna mama, aktywny tataCiekawe wydarzenia

Lato w mieście, czyli bezpłatne zajęcia sportowe w parku Starego Browaru

WF_510Już od czerwca aż do końca wakacji, w parku Starego Browaru, można uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych, czyli letnich zajęciach w ramach cyklu Lato w Mieście.

W programie przewidziano między innymi: zajęcia Jogi, Zumby, a także ćwiczenia dla przyszłych i świeżo upieczonych mam.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w parku Starego Browaru.

Czas trwania: 1 godzina. Nie obowiązują żadne zapisy, ani opłaty. Każdy może po prostu przyjść i poćwiczyć J. W razie niepogody zajęcia zostaną odwołane (bieżące informacje dostępne są na Facebooku w wydarzeniu Lato w mieście by Stary Browar)

Oto szczegółowy PROGRAM ZAJĘĆ:

wtorki, godz. 18.00 – JOGA

Kolejna edycja najpopularniejszych zajęć z cyklu WF w parku. Każdorazowo przybywa na nie około 100 osób w każdym wieku! Zajęcia przedstawiające różne odsłony tych doskonałych dla ciała i umysłu ćwiczeń prowadzą profesjonalne instruktorki z Centrum Szczęśliwego Człowieka Energia. Warto wziąć matę.

czwartki, godz. 18.00 – ZUMBA

Szalejący w rytm muzyki latino tłum ponownie wróci do parku Starego Browaru! Atmosfera prowadzonych przez wprawnych instruktorów z Magiel Fitness zajęć jest bardzo gorąca i pełna pozytywnej energii. Polecane osobom o dobrej kondycji fizycznej albo po prostu lubiącym tańczyć.

soboty, godz. 10.30 – zajęcia dla mam oczekujących i świeżo upieczonych

To nowość wśród zajęć sportowych w parku Starego Browaru. Ćwiczenia te dedykowane są kobietom w ciąży i chcącym wrócić do formy po porodzie. Celem zajęć jest złagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, poprawa funkcjonowania układu oddechowego i krwionośnego, wzmocnienie siły mięśni i dbałość o dobrą formę. Mają one także znaczenie psychologiczne, jakim jest zwracanie uwagi na potrzeby kobiet w tym niezwykłym momencie życia. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Centrum Opieki Okołoporodowej i Wczesnodziecięcej Mamutek, którego misją jest propagowanie idei nowoczesnego rodzicielstwa. Oprócz szkoły rodzenia, centrum towarzyszy mamom po powrocie z noworodkiem do domu oraz prowadzi liczne zajęcia dla rodziców oraz dzieci w wieku 0-3 lat.

Dodatkowo w co drugą sobotę o godz. 10.30, począwszy od 6 czerwca, będzie można wziąć udział w warsztatach i treningach mało jeszcze znanego w Polsce sportu lacrosse, które poprowadzą członkowie pierwszego polskiego klubu tej popularnej dyscypliny, Poznań Hussars. Na zajęcia zaprasza Weranda Take Away.

Lato w mieście by Stary Browar to plenerowe kino i teatr, koncerty, zajęcia sportowe, artystyczne warsztaty, pikniki przy chilloutowej muzyce z przysmakami dostarczonymi przez restauracje Starego Browaru wprost do parku i znajdujący się w jego sercu Letni Punkt Informacyjny, w którym można wypożyczyć książki, gry i koce. Stary Browar przez całe lato udostępnia też w swoim parku setki wygodnych leżaków, szybkie WiFi i możliwość ustawiania już dziś przypomnień o ulubionych letnich wydarzeniach, poprzez aplikację mobilną „Stary Browar”. Bezpłatnie. Wystarczy przyjść do parku.