Ciekawe wydarzenia

14 sposobów na super Dzień Dziecka – atrakcje w Poznaniu

P101036011Zbliża się Dzień Dziecka, najważniejszy i najfajnieszy dzień dla dzieci, ale też dla nas rodziców. Na pewno zastawiacie się jak atrakcyjnie spędzić go z własnymi pociechami. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłów, poszperałam trochę w internecie i przygotowałam specjalnie dla Was kilka propozycji z Poznania. Oto one:

1. Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci-Baby Space – 1.06.2013 r. sobota – 2.06.2013 r. niedziela
Niezwykła instalacja dla dzieci od 3 miesiąca życia i ich rodziców po raz pierwszy w Polsce! Baby Space to unikatowa instalacja oferująca dzieciom i ich rodzicom wyjątkowe doświadczenia sensoryczne, artystyczne i międzyludzkie. To przestrzeń stymulująca wszystkie zmysły, w której każdy może poczuć się swobodnie i bezpiecznie.
Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci
01-09.06, Słodownia +2
Dalija Aćin Thelander
Baby Space
01-02.06 i 08-09.06; godz. 10:00, 11:30, 13:00; Słodownia +2
Spektakl
wstęp: 10zł/osoba
wiek odbiorców: 3-18 miesięcy + dorośli
czas trwania: 30 minut
01-09.06; godz. 14:00-18:00; Słodownia +2
Instalacja
wstęp wolny
wiek odbiorców: 3 miesiące – 3 lata + dorośli

Ten interdyscyplinarny projekt łączy w sobie multimedia, film, animację, taniec, muzykę, teatr i słowo. Założeniem autorskiej koncepcji Daliji Aćin Thelander – serbskiej choreografki mieszkającej w Szwecji, jest zaproszenie lokalnych artystów: tancerzy, muzyków, aktorów, filmowców, wokalistów, scenografów, itd. do wspólnego tworzenia przestrzeni przyjaznej i jednocześnie stymulującej dzieci. Stary Browar jest drugim miejscem na świecie, w którym wykreowana została ta niezwykła przestrzeń, nad którą pracują jedni z najciekawszych artystów działających również na polu sztuki dla dzieci.

2. Biennale sztuki dla dziecka:
Artfabet z okazji Dnia Dziecka:
dla kogo: dzieci od 5 roku życia
miejsce: Park Starego Browaru
kiedy: 1.06 i 2.06. o godz. 11.00 i 15.00
Wstęp: wolny (liczba miejsc ograniczona)
Rezerwacja miejsc w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

3. Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na koncert-spektakl muzyczny „Bajkowo i filmowo”, którego pierwsze wystawienie odbędzie się z okazji Dnia Dziecka: 1 i 2.06.2013 r.
Muzyczna podróż po świecie z bajek i filmów dla dzieci. Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na koncert-spektakl muzyczny „Bajkowo i filmowo”, którego pierwsze wystawienie odbędzie się z okazji Dnia Dziecka: 1. i 2.06.2013 r. „Bajkowo i filmowo” to opowieść o dziewczynce do której, za sprawą opowieści ojca, przed snem przychodzą bajkowe postaci.
sobota, 1 czerwca 2013 roku, godz. 11.00 i 18.00
oraz
niedziela, 2 czerwca 2013, roku o godz. 12.00
cena biletu – normalny – 50 zł i 30 zł
ulgowy – 30 zł i 20 zł
SPECJALNE WARSZTATY TEATRALNE
Pociąg do teatru
niedziela, 02 czerwca 2013 r., godz. 14.30
Zapraszamy dzieci od 5 lat do zabawy twórczej, podczas której stworzymy wielobarwny pociąg bez użycia pędzla. Wykorzystamy do tego naszą wyobraźnię, ręce i słowa. Podczas zajęć wybierzemy się w towarzystwie wierszy Juliana Tuwima w podróż po magicznych zakamarkach teatru, do których zazwyczaj nie mamy wstępu. Na każdej ze stacji uruchomimy inny rodzaj twórczości, spróbujemy swoich sił w krótkich ćwiczeniach aktorskich, literackich i plastycznych. Tak to to, tak to to, tak to to!…

4. Dzień Dziecka w Mieście Wnętrz BRW przy ul. Serbskiej 9 w Poznaniu „Teatralna Karuzela dla Dzieci” za darmo! Edukacyjne treści, zabawne historie. Interakcje z dziećmi. Dla Dzieci od 2 lat. Dla każdego Dziecka niespodzianka! – przedstawienia teatralne – zajęcia plastyczno-muzyczne – konkursy, niespodzianki, nagrody
01.06.2013- godz 15:00
Wielki Dzień Dziecka w BRW
-zabawy, prezenty, malowanie twarzy, zwierzątka z baloników

5. Dzień Dziecka w Multikinie

W tym roku Dzień Dziecka w poznańskich kinach sieci Multikino będzie trwał 4 dni! Od 30 maja do 2 czerwca dzieci znajdą u nas liczne atrakcje, nie tylko te filmowe…Na dzieci czekają specjalne pokazy pełnej humoru animacji „Tajemnica zielonego królestwa” oraz przedpremierowo historia nastolatka, który wyrusza na wielką wyprawę przeciw złej królowej i armii gigantów, czyli „Thor ratuje przyjaciół”. Ponadto 31 maja przedpremierowo na ekrany kinowe zawita przygodowa animacja „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”.

6. Dzień Dziecka w Palmiarni.
www.animacje-dla-dzieci.pl mają przyjemność zaprosić na
Tropikalne Dni Dziecka w Palmiarni Poznańskiej
w dniach od 30.05. do 02.06.2013r.
Na wydarzenie należy wykupić bilet wstępu do Palmiarni Poznańskiej.

7. „Stół – ciuchcia – miś” – spektakl dla dzieci w wieku 1-5 lat
2013-06-01 (sobota)
11:00-11:40
Dziedziniec Muzeum Archeologicznego, ul. Wodna 27, Poznań
W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach. Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści. Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki.
Scenariusz, reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Grażyna Walerych, Monika Kabacińska Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski Scenografia i kostiumy: Agnieszka Gierach Muzyka: E. Gołubiew, G. Walerych, M. Musorgski, E. Satie, T. Sudnik, D.S zostakowicz, A. Wójciński Występują: Grzegorz Babicz, Marcin Wichtowski Obsługa techniczna/światła: Eliza Gmerek
Tel. 61 64 65 260, 61 85 28 251 bilety: dziecko – bezpłatnie, dorosły: 22 zł W cenie znajduje się zwiedzanie ekspozycji muzealnych.

8. Dzień Dziecka na Gołębiej i Wrocławskiej
2013-06-01 (sobota)
10:00
ul. Gołębia/Wrocławska, Poznań
Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem, występ uczniów Szkoły Baletowej, bańki mydlane i wiele, wiele innych atrakcji!
W programie m.in. bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem, drzwi otwarte w introligatorni, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, wspólne rysowanie, nauka puszczania baniek mydlanych występy artystyczne, pokaz zabytkowych aut.
Dla dzieci rabaty przy zakupie książek, kredek, słodyczy itp.

9. Zumba na trawie na Dzień Dziecka
2013-06-01 (sobota)
12:00-13:00
Park za Operą przy kawiarni „Nastawnia”, Poznań
Z okazji Dnia Dziecka zostaną zorganizowane zajęcia z Zumby dedykowane dzieciom i ich rodzicom. Jest to okazja, aby sprezentować dzieciom mnóstwo dobrej zabawy, ruch na powietrzu i wspólne przeżycie taneczne.
Zumba to proste zajęcia taneczne do muzyki latynoamerykańskiej i największych hitów prowadzone tak jakbyśmy uczestniczyli w żywiołowej imprezie tanecznej. Tym razem organizatorzy dedykujemy ją dzieciom i ich rodzicom. Polecamy przyjść w wygodnym i swobodny ubiorze.
Wstęp jest bezpłatny!
Zajęcia poprowadzi zawodowa tancerka, vice Mistrzyni Polski 2012 i 2013 w tańcach latynoamerykańskich Małgorzata Janczewska.
Wydarzenie jest objęte patronatem Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Finezja” oraz za zgodą Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

10. Festyn rodzinny
2013-06-01 (sobota)
15:00-18:00
Teren przy kościele Garnizonowym, ul. Szamarzewskiego 3, Poznań
W programie:
• przejażdżka kucykiem
• turniej ping-ponga
• zawody sportowe
• pokaz policji
• pokazy ratownictwa medycznego
• karaoke
• kącik artystyczny
• losomat
• kawiarenka

11. DZIEŃ DZIECKA – Weekendowy piknik rodziny w parku linowym Cascader Park w Kobylnicy
Więcej szczegółów na: Dzień Dziecka w Cascaderpark

12. BAŚNIOWE ZOO – 1 czerwca 2013r. Godz. 11:00 – 15:00 Stary Zoo – ul. Zwierzyniecka 19, Poznań
W programie:
• głośne czytanie
• twórcze warsztaty plastyczne
• spektakle teatralne dla dzieci
• animacje
• kiermasz książek

13. Dzień z Bimbolą
Postacie z bajek, zawody sportowe i konkursy z nagrodami, malowanki, a także pies przewodnik i żółto-zielone lody. Takie atrakcje dla dzieci przygotowuje poznańskie MPK. Bimbolę, czyli maskotkę przewoźnika, będzie można spotkać między godziną 12 a 16 na stacji kolejki Maltanka (przy Rondzie Śródka).

14. 2 urodziny i Dzień Dziecka z Cafe Bebe – wstęp wolny
Dzieci i rodziców do Cafe Bebe zapraszamy,
Czeka mnóstwo zabaw a także konkursy z nagrodami!
Spotkacie prawdziwego Klauna z kolorowymi balonikami
A także Czerwonego Kapturka z cukierkami,
Alicja z Krainy Czarów przeniesie Was w świat baśni,
Spotkacie Panią Smykałkę wśród książek i pieśni,
Na Starówce Klaun- szczudlarz będzie witał dzieci,
A w kawiarni pyszny tort i babeczka każdego zakręci
Moc wrażeń w Cafe Bebe czeka na każdego z Was,
Twój Dzień Dziecka spędź wśród Nas!!

Jeszcze jedna – 15 ciekawa propozycja na Dzień Dziecka, jaką udało mi się znaleźć: różanecznikowy weekend w Arboretum Kórnickim – ostatni w tym roku! Będzie można zobaczyć kolekcję kwitnących różaneczników i azalii. W sobotę i niedzielę, oprócz czynnej codziennie przyzamkowej części Arboretum, do zwiedzania dostępna będzie również nowa część Arboretum, przy budynkach Instytutu. Wejście od strony Zamku, a także od ulicy Parkowej w godzinach 10-18.
Więcej na ten temat w Piękne różaneczniki i azalie w Arboretum w Kórniku