Ciekawe wydarzenia

5 pomysłów na długi majowy weekend z dzieckiem

983338_44707458Zbliża się długi majowy weekend. W tym roku będzie on trwał 4 dni: od 1 do 4 maja. Jeżeli nie wystarczy Wam kosz piknikowy i kocyk lub grillowanie i jeszcze nie macie zaplanowanych ciekawych rodzinnych wydarzeń, to mam kilka pomysłów:

1. W dniach 3-4 maja organizowana jest wielka akcja Poznań za pół ceny – tu można wybrać coś dla siebie i to za połowę ceny. Należy jednak wziąć pod uwagę długie kolejki i tłumy ludzi . Szczegóły tutaj.

2. Inną propozycją w dniach 1-3 maja 2014 r., jest „Majówka w Botaniku”.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu wspierające Hospicjum PALIUM Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zapraszają na:

MAJÓWKĘ W BOTANIKU
1 – 3 maja 2014, w godz. 9.00 – 19.00
Ogród Botaniczny UAM, ul. Dąbrowskiego 165

W programie:518919_69847585
• występy artystyczne,
• wystawy,
• wykłady,
• imprezy plenerowe,
• gry i zabawy dla dzieci,
• wycieczki z przewodnikiem,
• kwesta na rzecz Hospicjum PALIUM.

Wstęp wolny.

3. Poznaniacy będą mieli także okazje spotkać się na miejskiej majówce w parku Wilsona. Impreza rozpocznie się 3 maja o godzinie 14, a zakończy się o godz. 20. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. gry, konkursy, warsztaty plastyczne i wiele innych. Nie zabraknie też muzyki. W muszli koncertowej wystąpi wielu artystów w tym Arka Noego.

4. Interesującą opcją jest też majówka w Wolsztynie. Parada Parowozów jest imprezą o międzynarodowym zasięgu. Co roku, na długi weekend majowy, zjeżdżają do Wolsztyna lokomotywy parowe z całej Europy, często ciągnąc za sobą turystyczne, pasażerskie składy.
3 maja 2014 (sobota):

Od rana będzie można zobaczyć przyjeżdżające i manewrujące lokomotywy parowe. Tak będzie przez cały dzień, będzie również możliwość przejechania się pociągami ciągniętymi przez takie lokomotywy.

godz. 10:30 – 13:00: Animacje dla dzieci

godz. 13:00 – Parada Parowozów
Parada Parowozów to trwający ok. godzinę cykl przejazdów w rozmaitych konstelacjach (np. wszystkie lokomotywy połączone razem). Widzieliśmy to na własne oczy i wrażenie jest rzeczywiście niezwykłe!

15:00 – 18:00 – Animacje w strefie dla rodzin

godz. 21:00 – 22:30 – spektakl „Światło, dźwięk i para”
Efektowne widowisko odbywające się po zmroku, w którym biorą udział parowozy.

5. Ciekawie zapowiada się również majówka na poznańskiej Malcie

1, 2 i 3 maja na terenie MALTA SKI u podnóża stoku narciarskiego odbywać się będzie poznańska MAJÓWKA:

Zapraszamy całe rodziny – małych i dużych, którzy chcą przez 3 dni wspólnie chłonąć wiosnę, aktywnie spędzić weekend majowy, w wyjątkowym, klimatycznym miejscu nad Jeziorem Maltańskim. Na terenie MALTA SKI – oprócz stałych atrakcji – (nowoczesne bezpłatne Place Zabaw, Kolejka Górska, Letni Tor Saneczkowy Mini Golf, Pontony, Ekorowery) przygotowane zostaną liczne animacje, konkursy, zabawy. Rówież gastronomia maltańska – w tym otwierana właśnie nowa restauracja – Rodzinny Malta Yacht Club – oferować będzie mnóstwo pyszności z grilla i nie tylko. Klimat piknikowy gwarantowany!

1 maja

w godz: 12:00 – 16:00 – ZAWSZE WIELKIE PRZEBOJE z Radiem ZET Gold
Otwarcie Malta Yacht Club – nowej rodzinej restauracji na MALTA SKI
Konkursy muzyczne i zabawy sprawnościowe (Jaka to melodia, Karaoke, Tak to leciało, Wyścigi w płetwach, Quizy dla dorosłych, Gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami)
w godz: 16:00 – 22:00 – DJ zaprasza do zabawy -największe przeboje czasów PRL-u i nie tylko

2 maja

w godz: 12:00 – 15:00 – SPORT i TANIEC
Treningi fitness
Pokazy tańców orientalnych
Malowanie buziek
w godz: 15:00 – 22:00- DJ zaprasza do zabawy – przeboje piknikowe i nie tylo
3 maja
w godz: 12:00-18:00 PIKNIK Z FUNDACJIĄ ARS
plener malarski dla małych i dużych, warsztaty artystyczne, pokazy baniek mydlanych, konkursy z nagrodami
w godz: 17:00 – 22:00 DJ zaprasza do zabawy – Gorączka sobotniej nocy – muzyka lata 60′, 70′, 80′, 90′

Mam nadzieję, że pogoda i humory dopiszą nam w te pierwsze dni maja i będziemy mogli zrealizować swoje plany majówkowe :). Korzystajcie z nich w pełni!