Ciekawe wydarzeniaPoznań i okolice

Betlejem Poznańskie – Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

Od wczoraj (jak co roku ) w Poznaniu pełną parą ruszyło Betlejem Poznańskie. 1 grudnia dokładnie o 17:00 Prezydent Poznania uroczyście rozświetlił choinkę na Starym Rynku oraz iluminacje świetlne. Teraz Poznań po zmroku jest piękny, a wszędzie czuć atmosferę świąt.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbywa się jednocześnie w dwóch miejscach: Na Placu Wolności i Starym Rynku, spędziliśmy całe popołudnie. Najpierw poszliśmy na karuzele i diabelski młyn. Choć nie jest to tania zabawa (koszt karuzeli 8 zł/os., diabelski młyn 20zł/dorosły, 15 zł/dziecko), to uważam, że raz w roku można sobie zrobić taką przyjemność. Przejażdżka okazała się niezłą frajdą zarówno dla dziecka, jak i dla nas dorosłych.

Na ogromne koło warto się wybrać jeszcze przed zachodem słońca, bo wtedy pięknie widać całą panoramę starego miasta 🙂
Na Starym Rynku natomiast cudownych wrażeń dostarczają świetlne konstrukcje ustawione wokół wszystkich fontann.

Dodatkowo duże wrażenie robi świetlna brama na ul. Paderewskiego, przez którą przechodzi się do Starego Rynku od strony Placu Wolności. Jest też drewniany żłóbek, miejsce do zdjęć oraz świąteczny dzwonek, którym uwielbiają dzwonić dzieci.

Do dnia wigilii podczas Betlejem Poznańskiego czeka nas wiele atrakcji. Między innymi śpiewanie kolęd, rzeźby lodowe, przekazanie światełka pokoju, różne koncerty i warsztaty. Więcej informacji znajdziecie tu: Betlejem Poznańskie

Dla łasuchów znajdzie się również sporo atrakcji: pajdy chleba ze smalcem, grzane wino, swojskie wędliny i słodycze.

Koniecznie sprawdźcie program i przybywajcie całymi rodzinami!!!

Aktualizacja listopad 2019

Oczywiście w 2019 roku również zawitaliśmy na Poznański Jarmark Bożonarodzeniowy, a oto jak się bawiliśmy 🙂