HobbyO wszystkimRodzina i wychowanie

Dekoracje świąteczne – choinka z patyków

Uwielbiam dekoracje świąteczne. Te gotowe są piękne ale dość drogie, natomiast te tanie są na ogół tandetne. Dlatego w tym roku postanowiłam zrobić kilka własnoręcznie, oczywiście z pomocą prawie 7-letniego Grzesia. Uznaliśmy, że  choinka z patyków będzie doskonałym pomysłem 🙂 Może nie będzie idealne, ale będzie nasza!

 

Wisząca choinka z patyków

Do wykonania dekoracji potrzebne będą:

– patyki różnej długości (od najdłuższego do najkrótszego)
– sznurek
– klej na gorąco
– szyszki
– różne dekoracje na choinkę (bombki, gwiazdki, kokardki, itp.)
– lampki ledowe

Wykonanie:

Podstawą wykonania wiszącej ozdoby z patyków są oczywiście kijki drewniane. Mogą to być patyki z jakiegokolwiek drzewa. My mieliśmy z drzewa liściastego.

Kijki należy pociąć na odcinki różnej długości od najdłuższego do najkrótszego, tak, aby po ułożeniu wg wielkości wychodził kształt choinki. Ilość i długość patyków zależy od wielkości choinki jaką chcemy osiągnąć.

Następnie wiążemy patyki sznurkiem z jednej strony. Potem nakładamy na kijki wiszące ozdoby, np. bombki , a na końcu wiążemy patyki z drugiej strony.

Na koniec przyklejamy do kijków pozostałe ozdoby, mogą to być szyszki, kokardki, gwiazdki, bałwanki, reniferki itp.

Gotową choinkę wieszamy na ścianie i przymocowujemy do niej ledowe lampki 🙂

Obrazek – choinka z patyków

Do wykonania dekoracji potrzebne będą:

– gruba tektura
– patyki różnej długości
– klej na gorąco
– małe płaskie ozdoby choinkowe
– farba
– brokat w sprayu

Wykonanie:

Z tektury wycinamy kształt obrazka. Następnie przycinamy patyki do odpowiednich rozmiarów, tak aby ułożone od największego do najmniejszego utworzyły kształt choinki.

Wszystkie patyki po kolei przyklejamy klejem na gorąco do tektury. Potem przyklejamy do patyków ozdoby choinkowe. Przystrajamy wg naszej inwencji.

Możemy wcześniej pomalować patyki na jakiś kolor (np. zielony, srebrny, złoty). Malujemy/ozdabiamy tło. Na końcu można spryskać nasze dzieło brokatem w sprayu.

Taki obrazek będzie się pięknie prezentował w ozdobnej ramce, którą również możemy sami zrobić lub kupić gotową w sklepie 🙂

Miłej zabawy!!!