do aquaparku, na basen, lodowiskoInne kraje

Centrum Babylon Liberec – Aquapark Czechy

babylonByliśmy tam kilka lat temu, byliśmy również w tym roku, przy okazji wypadu w Góry Izerskie. Centrum Babylon znajduje się niedaleko granicy polsko-czeskiej w miejscowości Liberec w Czechach. Wszystkim, którzy są na wakacjach blisko Karpacza, Szklarskiej Poręby, czy też Świeradowa Zdrój polecam wybrać się do czeskiego Aquaparku.

I tu należy Czechów pochwalić, za perfekcyjne oznakowanie drogi do Liberec, a potem (już w samym mieście) do Centrum Babylon. Mimo bardzo skomplikowanej siatki dróg i ulic w tej miejscowości, dzięki drogowskazom z łatwością trafia się do celu. Niesamowite, u nas w Polsce byłoby to niemożliwe i na pewno byśmy się zgubili.babylon1

Całe Centrum Babylon robi duże wrażenie. Położone jest w samym centrum miasta w murach jakiejś starej hali, czy fabryki. A w środku znajduje się mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Jest też hotel, więc w razie czego można przenocować na miejscu.

Co prawda, za pierwszym razem, gdy tam byliśmy, a w Polsce nie było jeszcze wielu Aquaparków, ten w Liberec wydawał się babylon2niezwykle atrakcyjny. W tej chwili nie wydaje się już taki spektakularny, ale i tak zabawa w nim jest bardzo przednia. Przede wszystkim dzięki czterem różnorodnym zjeżdżalniom (w tym zjeżdżalnia „lejek”), kilku basenom z atrakcjami oraz ciekawej aranżacji wnętrz, różnym grotom itp. Dla dzieci przygotowano bezpieczny brodzik z malutką zjeżdżalnią, a dla miłośników ciepła jest bardzo fajna sauna oraz tarasy do opalania pod lampami. Na miejscu znajduje babylon4się również bar, gdzie można odpocząć i coś zjeść. W łazienkach są przewijaki dla dzieci, a na terenie Aquaparku można znaleźć także kojce dla niemowląt.

Parking kosztuje grosze, płatny w koronach czeskich, natomiast w samym centrum można płacić kartą. Nie trzeba zatem martwić się wymianą gotówki. Dla rodzin z dziećmi do 140 cm wzrostu oferuje się bilet rodzinny, który naprawdę wychodzi bardzo korzystnie. Dzieci do 100 cm wchodzą za darmo, z tym, że pobierana jest kaucja bezzwrotna w wys. 20 koron za kartę wstępu. Na miejscu można również kupić pieluszki do kąpieli dla maluszków oraz pieluszki jednorazowe na sztuki. Całość jestbabylon3 bardzo dobrze zorganizowana, nie ma problemu z przebieralniami i szafkami (na szafki trzeba przygotować sobie monetę 20 koron, którą otrzymuje się z powrotem, wychodząc).

W Centrum Babylon można się fajnie zabawić, odpocząć i odprężyć. Polecam dla całej rodziny 🙂

Centrum Babylon