Restauracje i kawiarnie

Z dzieckiem do Restauracji Italia

Wybierając się z dzieckiem do restauracji, często nawet nie przyjdzie nam do głowy, by udać się do lokalu hotelowego. Wydaje nam się, że tego typu miejsca są dość drogie, za bardzo eleganckie i nieprzystosowane do goszczenia dzieci. Okazuje się, że to stereotypy, które gdzieś głęboko tkwią w naszej podświadomości, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Za chwilę postaram się Wam to udowodnić 🙂

Ostatnio mieliśmy okazję gościć na sobotnim rodzinnym obiedzie w Restauracji Italia w Hotelu Włoskim w Poznaniu. Restauracja sprawia wrażenie bardzo wykwintnej, eleganckiej. Świadczy o tym styl wystroju i nienaganna obsługa. Jednak jak nas przekonywał pan Bartosz – obecny Manager Restauracji (od którego otrzymaliśmy zaproszenie na weekendowy rodzinny obiad), nie koniecznie musimy przychodzić tu w stroju formalnym, mile widziani są wszyscy goście, a przede wszystkim rodziny z dziećmi.

Pierwsze co rzuciło nam się w oczy po wejściu do restauracji, to pięknie nakryte stoły oraz przyjazne powitanie personelu. Nasz Grześ od razu zauważył kącik zabaw dla dzieci i zaraz pobiegł obejrzeć dostępne tam zabawki. Największą jego uwagę przykuła kuchnia dla dzieci, na której synek mógł przygotować dla nas „pyszne potrawy”.

Po zajęciu stolika otrzymaliśmy menu i wodę do picia na orzeźwienie (bo dzień był dość ciepły). Dla nas woda była schłodzona, natomiast ku mojemu zadowoleniu, Grześ otrzymał napój w temperaturze pokojowej. Szczególną uwagę zwróciliśmy na specjalne dziecięce menu, w którym wszystkie potrawy dobrano tak, aby jak najbardziej przypadły do gustu najmłodszym gościom.

Nasz pięciolatek zdecydował się na włoski rosół z kluseczkami straciatella, a na danie główne wybrał oczywiście Spaghetti alla Bolognese (a jakżeby inaczej).

My również zamówiliśmy zupy: CREMA DI FUNGHI i ZUPPA DI RAFANO oraz drugie dania: LINGUINE AL SALMONE i COSTOLETTE DI MAIALE. Nie zabrakło także nieziemskich deserów: dla Grzesia – lodów z owocami, a dla nas BRÛLÉE, TORTA DI FORMAGGIO oraz kawałka tortu lodowego „na spróbę” 😉 .

Przed podaniem potraw poczęstowano nas czekadełkiem: pysznymi bułeczkami PANINI własnego wypieku z marynowanymi warzywami.
Trzeba przyznać, że dania zachwycały swoją formą, sposobem podania, a przede wszystkim wybornym smakiem. Pan Bartosz – Menager poinformował nas, że o świeżość i jakość produktów, smak oraz wygląd serwowanych potraw dba osobiście sam Szef kuchni, Pan Paweł Jabłoński, dla którego gotowanie to wielka pasja. I rzeczywiście tę pasję można zobaczyć na talerzu i poczuć w ustach podczas jedzenia.

Restauracja dba o każdy szczegół, tak aby wszyscy goście poczuli się wyjątkowo. Lokal jest jak najbardziej przyjazny dzieciom. Oprócz specjalnego dziecięcego menu dostosowanego do smaków i gustów milusińskich, kącika zabaw, dostępne są tu również wysokie krzesełka dla dzieci, specjalny pokój do karmienia i przewijania niemowląt, w toalecie jest też przewijak, a dzieci otrzymują specjalne dziecięce sztućce, które są mniejsze od normalnych i mają grawerowane dziecięce motywy. Istotną sprawą dla wszystkich zmotoryzowanych jest to, że Restauracja Italia dysponuje bezpłatnym parkingiem, który znajduje się w hotelowym podwórzu.

Lokal chętnie organizuje wszelkie imprezy okolicznościowe: roczek, chrzciny, komunie, różne spotkania rodzinne i towarzyskie, romantyczne kolacje we dwoje. W restauracji można skosztować kraftowych piw rzemieślniczych z małych poznańskich browarów oraz dobrego wina, zjeść pyszne włoskie desery i specjalne dania sezonowe oraz miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Ceny także są całkiem przystępne 🙂

Muszę przyznać, że przesympatyczny personel rewelacyjnie zadbał o nasze dobre samopoczucie i sprawił, że czuliśmy się tu naprawdę dobrze. Szczerze polecam Restaurację Italia!!! My na pewno tam jeszcze wrócimy.

Więcej informacji na stronie: restauracjaitalia.pl/