O wszystkimPorady różne

Dzień Kobiet – jak uszczęśliwić kobietę nie wydając ani grosza

Dzień Kobiet kojarzy nam się z komuną, kiedy to 8 marca wszystkie kobiety obdarowywano przysłowiowym goździkiem i rajstopami. Te czasy na szczęście minęły i choć wydawałoby się, że kobiety powinny być szanowane i kochane przez cały rok, to właśnie w ten dzień chciałyby się poczuć wyjątkowo. 

A poza tym, nie oszukujmy się każdy lubi otrzymywać prezenty, my kobiety też to uwielbiamy 🙂

Co zatem dać kobiecie, by ją uszczęśliwić? Oczywiście, że kwiatek na pewno ucieszy każdą z nas. Niektóre uśmiechną się na widok czekoladek, biżuterii, czy innych rzeczowych prezentów. Można też zaprosić ukochaną na wykwintną kolację do drogiej restauracji lub dać jej swoją kartę kredytową i wysłać na zakupy. Można również podarować voucher do SPA, stylisty fryzur, bądź kosmetyczki. Pomysłów jest mnóstwo, jeśli ma się zasobny portfel, to można wybierać w propozycjach i wykazać się kreatywnością.

Czy kobietom jednak chodzi tylko o to, by dostać drogi prezent? I czy uszczęśliwią je jedynie wartościowe prezenty rzeczowe? Otóż nie moi drodzy panowie! Nie wszystkie z nas są materialistkami!

Zapytałam na jednej z popularnych grup na FB, na której udzielają się głównie kobiety-matki, jaki prezent (ale nie przedmiot) chciałyby otrzymać od partnera na Dzień Kobiet, co by sprawiło że poczułyby się szczęśliwe. I wiecie jakie były odpowiedzi? Zobaczcie sami, oto one:

Mógłby posprzątać…

Żeby wziął dzień wolny, powiedział: idź gdzieś na cały dzień ja zostanę z dziećmi.
Ale bym była szczęśliwa…

Miły wieczór, który sam zorganizuje, jedynym dodatkiem może być wino

Kolacja tylko we dwoje

Masaż

masaż, sen i posprzątany dom

Przemalowanie mieszkania

Zorganizowanie niespodzianki, pt dzieci zostają z babcia, będzie tu za 10min,ubieraj się, idziemy zaraz do kina, plus coś zjeść, wracamy za parę godzin

Wypad nad morze albo góry . No dobra, jezioro też może być..

Wycieczka w góry, spacer po lesie…

Miła niespodzianka. Obojętne co tylko nich on sam zorganizuje

Kawa, kino, obiad. Tylko we dwoje, nie spiesząc się do domu/przedszkola…

Wspólne wyjście na tańce ale tak żeby to On zorganizował opiekunkę, znalazł miejsce itp.

Żeby chociaż mnie przytulił i abyśmy wspólnie jakiś film obejrzeli

chciałabym spaceru i jaśminowej herbaty w miłym towarzystwie

Chciałabym wypić kawę, zjeść ciasto, przeczytać książkę a później się wyspać

Oczywiście wszystkich odpowiedzi było dużo więcej. Wiele z nich się powtarzało. Najczęściej padała odpowiedź: posprzątanie domu, zabranie gdzieś dzieci na kilka godzin, pragnienie odpoczynku, snu, dobre słowo, pojawił się też seks!, możliwość wyspania się, wspólne spędzenie czasu przy fajnym filmie, wspólny niespodziankowy wypad za miasto.

Także widzicie mężowie, partnerzy, czasami niewiele potrzeba, aby uszczęśliwić ukochaną kobietę. Macie jeszcze kilka dni na wymyślenie i zorganizowanie czegoś wyjątkowego! Nie traćcie czasu! Podpytajcie Waszą kobietę z czego by się ucieszyła i po prostu zróbcie to!

Ja wiem, że łatwiej jest kupić kwiatka, czy złote kolczyki, ale czasami warto zrobić coś więcej (nie koniecznie wydając pieniądze). Jak widzicie dla nas kobiet ważne są wspólne chwile, odpoczynek, relaks, bliskość.

Kolacja przy świecach w domowym zaciszu, gdy dzieci są u babci, wypad na romantyczny spacer w piękne miejsce, relaksacyjny masaż wieczorem przy dobrej muzyce i z lampką wina, wspólny seans filmowy w łóżku, odwiedzenie miejsca w którym się poznaliście lub przydarzył się Wam pierwszy pocałunek… To wszystko można podarować 🙂 , wystarczy dobry pomysł i trochę organizacji!

A więc do dzieła mili Panowie! Liczymy na Was 🙂

P.S. Oczywiście kwiatek, jako dodatek do niespodzianki też zawsze jest mile widziany 😉 Do zobaczenia 8 marca!