Place zabawPoznań i okolice

Plac zabaw Lider Poznań

Chciałabym zaprezentować Wam kolejny plac zabaw w Poznaniu. Tym razem jest to plac zabaw Lider, który znajduje się w Galerii Pestka. Byliśmy tu pierwszy raz i powiem szczerze, że zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Plac zabaw Lider charakteryzuje się dość dużą naprawdę fajnie zagospodarowaną przestrzenią. Dzieci znajdą tu gigantyczny, wielopoziomowy labirynt z różnymi dodatkowymi atrakcjami: zjeżdżalniami, mostkami,tunelami,  trampolinami.

Ciekawostką są dmuchane miejsca do skakania, w tym także góra, na którą można się spróbować wspiąć. Są tu gokarty, labirynty, baseny kulkowe, gry telewizyjne i oczywiście osobna bajkowa przestrzeń dla maluszków do 3 roku życia. Jest także spora wydzielona część dla rodziców/opiekunów ze stolikami, przy których można usiąść, odpocząć i napić się kawy czy herbaty.

Plac zabaw Lider w swojej ofercie ma organizację imprez urodzinowych dla dzieci. Zajrzałam do pokoików tematycznych i uznałam, że są po prostu cudowne. Na pewno spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Jest pokój Z Myszką Miki i Mini, pokój z Elzą, pokój dla fanów gwiezdnych wojen, a także dla wielbicieli piłki nożnej. Na środku Sali stoi ogromny tron, który robi furorę wśród… tatusiów 😉 To właśnie oni najchętniej na niego siadają 🙂

To co na placu zabaw rzuca się w oczy, to przede wszystkim czystość. Na całej podłodze położona jest gruba miła i ciepła wykładzina. Stoliki, ławy są naprawdę czyściutkie, a wszystkie atrakcje dla dzieci zadbane i bezpieczne.

Myślę, że plac zabaw Lider spodoba się zarówno mniejszym dzieciom, jak i starszakom oraz rodzicom i opiekunom. Nasz Grześ był zachwycony tym miejscem, dlatego i Wam je gorąco polecam! To idealny pomysł na „wybieganie” dzieci, zwłaszcza w zimne, czy pochmurne dni, czyli wtedy, gdy inne rodzaje aktywności rodzinnej nie wchodzą w rachubę 🙂