Place zabaw

Figle Migle – sala zabaw dla dzieci w Panoramie

Figle migle1Dziś Grześ dał nam dość mocno w kość. Po obiedzie dostał takiego „poweru”, że trzeba było coś z tym zrobić. Jako, że aura za oknem nie najlepsza, wybraliśmy się do Panoramy przy ul. Góreckiej (Poznań), gdzie na I piętrze, mieści się kameralna sala zabaw dla dzieci – Figle Migle. Jako, że dzisiaj jest środek tygodnia, dzieci na sali było tylko kilkoro, więc nasz Grześ mógł korzystać z niego do woli.

Figle migle2Figle Migle może nie jest powierzchniowo duże, lecz oferuje dla dzieci wiele atrakcji. Jest tu tak uwielbiana przez dzieci trampolina, basen z piłkami, zjeżdżalnie, piętrowy labirynt, mnóstwo zabawek dla maluchów i dzieci w różnym wieku, w tym tor kolejkowy, samochodowy, kuchenka, warsztat i wiele, wiele innych. Na sali jest także wyodrębnione miejsce ze stoliczkami, gdzie dzieci mogą rysować, malować, wycinać itp. Tam organizowane są również poczęstunki na przyjęciach urodzinowych i Figle migleinnych. Na miejscu znajduje się też barek oraz miejsce, gdzie rodzice mogą spokojnie wypocząć, poczytać, napić się kawy, czy herbaty.

Plac zabaw Figle Migle organizuje różnego rodzaju warsztaty i spotkania dla dzieci, urodzinki i przyjęcia, a także spektakle dla milusińskich. Można tu pobawić się razem z dzieckiem albo spokojnie posiedzieć i napić się kawki równocześnie obserwując swoją pociechę, a także zostawić dziecko pod opieką personelu.

I tu duże, naprawdę miłe zaskoczenie! Panie chętnie bawią się z dziećmi, inicjują różne Figle migle4zabawy, zachęcają maluszki do aktywności, rozmawiają z nimi, pomagają w pracach manualnych (malowanie, wycinanie). Szczerze mówiąc , będąc na innych placach zabaw tego nie doświadczyliśmy, a naprawdę bardzo pozytywnie wpływa to na odczucia rodzica, który choć raz nie musi angażować się w zabawianie swojej pociechy.

A ceny? Od poniedziałku do czwartku: za pół godz. – 7 zł, a za godz. – 10 zł. W weekendy ceny są trochę wyższe.

Bardzo polecamy! Grześ bawił się doskonale, że aż trudno było go stamtąd wyciągnąć. Zapewne w dużej mierze zawdzięczamy to Pani, która bawiła się z dziećmi w chowanego, a było przy tym wiele uciechy i radości. 🙂

Aktualizacja: Niestety z przykrością informuję, że od 23 lutego 2015 r. miejsce to już nie istnieje… a szkoda, my bardzo żałujemy… 🙁