Inne miejsca

Warsztaty Agaty – zajęcia rozwojowe dla dzieci

warsztaty.agaty3Już po raz drugi będę pisać o Warsztatach Agaty. Za pierwszym razem skupiłam się na zajęciach, które między innymi pomagają rozwijać maluszki, stymulują ich wszystkie zmysły, zachęcają do aktywności ruchowej, uczą obcowania z rówieśnikami (Zajęcia rozwojowe dla maluchów).

Natomiast w tym artykule chcę się kupić na samym miejscu. Miejscu, które jest przyjazne dzieciom, rodzicom, rodzinie i w ogóle wszystkim. Miejscu, w którym odbywają się przeróżne warsztaty, zajęcia, spotkania dla małych dzieci i nie tylko. Tym miejscem są właśnie Warsztaty Agaty mieszczące się przy ulicy Lodowej 6 w Poznaniu.

warsztaty.agaty1Od początku roku szkolnego 2014/2015 Warsztaty Agaty działają w swojej nowej siedzibie na Łazarzu. Jest to niewielki lokal, który składa się z dwóch pomieszczeń warsztatowych oraz łazienki i szatni. To właśnie tu Agata – właścicielka, stworzyła istny raj dla maluszków.

Od kilku miesięcy mamy przyjemność uczestniczyć w cyklicznych warsztatach rozwojowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat (i ich rodziców/opiekunów) „Psycholog bawi”. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i do ich rodziców. Oprócz zabaw edukacyjnych i rozwojowych dla maluszków, pojawia się tu także wsparcie psychologa z fundacji warsztaty.agaty6ZERO-PIĘĆ, w osobie Pani Beaty. Na spotkaniach, przy okazji wspólnych zajęć z dziećmi, omawiany jest istotny dla nas rodziców temat/problem dotyczący procesu wychowania dzieci. Dlatego właśnie wybrałam te zajęcia: edukują nie tylko dzieci, ale również ich rodziców.

Agata za każdym razem zaskakuje pomysłowością i niezwykłym talentem zarówno w tematyce spotkań, jak i w przystrajaniu i aranżacji wnętrz. Dzieci zawsze mogą liczyć na wiele atrakcji, specjalnie dla niech przygotowanych zakamarków, kryjówek, ciekawych kącików tematycznych i innych warsztaty.agaty2spektakularnych elementów i rekwizytów. Za każdym razem jest coś nowego, coś interesującego i intrygującego. Radość odkrywania tego wszystkiego jest zatem ogromna 🙂

Warsztaty Agaty, to nie tylko cykliczne zajęcia rozwojowe dla dzieci i dorosłych, to także koncerty rodzinne, warsztaty edukacyjne z różnych dziedzin i tematów, spotkania dla rodziców i wiele innych inspirujących propozycji. Szczerze polecamy to miejsce, bo jest naprawdę wyjątkowe, tak jak wyjątkowa jest Agata 🙂warsztaty.agaty7