Cała Polskado muzeumPark rozrywki

JuraPark Krasiejów – nauka i rozrywka w jednym

Podczas naszej wakacyjnej wyprawy obowiązkowym punktem programu miała być wizyta w JuraPark Krasiejów. Dlaczego?  O tym właśnie będziecie mogli się za chwilę dowiedzieć, tym bardziej, że na początku w ogóle nie planowaliśmy zatrzymywać się w tym miejscu, bo naszym głównym celem była Małopolska.

W Polsce jest wiele parków z dinozaurami i szczerze mówiąc jakoś do tej pory nie koniecznie chciałam je odwiedzić. Byłam przekonana, że to po prostu kilka gumowych figurek porozstawianych na określonym terenie, może do tego jakiś plac zabaw i restauracja, a to wszystko za grube pieniądze.

Jednak, gdy przyjechaliśmy do Krasiejowa, musiałam mocno zweryfikować moje wyobrażenia na temat Jura Parku, bo to co zobaczyłam przerosło moje oczekiwania.

Ale wszystko od początku… Do Krasiejowa wybraliśmy się dlatego, że na tegorocznym Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń, nasz najmłodszy syn Grześ otrzymał voucher dla 2 osób właśnie do tego parku 🙂

Może zacznę od tego, że JuraPark Krasiejów to nie tylko park rozrywki. To także park nauki. Goście odwiedzający to miejsce mają okazję zapoznać się z historią ziemi, historią człowieka, a także pogłębić swoją wiedzę z zakresu paleontologii.

Okazuje się, że na terenie dzisiejszego Krasiejowa, w tamtejszej cementowni, znaleziono szczątki prehistorycznych zwierząt. Szacowano, że wydobyte kości i czaszki mogą liczyć nawet 230 milionów lat i że należą m.in. do gatunku blisko spokrewnionego z dinozaurami – do silezaura.

Wykopaliska w Krasiejowie są czynne do dziś. Cały czas trwają tam prace paleontologów i naukowców, a w miejscu wykopalisk wybudowano pawilon ze szklaną podłogą, przez którą można oglądać skamieniałe szczątki pradawnych zwierząt.

Jednak główną atrakcją JuraParku są oczywiście modele dinozaurów. Te największe mają do 60 metrów długości lub 18 metrów wysokości. Są naprawdę imponujące!

Zwiedzanie JuraParku w Krasiejowie zaczęliśmy od przejażdżki przez tunel czasu. Następnie szliśmy po śladach dinozaurów przez kolejne ery w dziejach ziemi, aż trafiliśmy do Jury.

I wtedy TO zobaczyliśmy! Ogromne, niesamowite dinozaury, które zrobiły na nas wielkie wrażenie!

W JuraPark Krasiejów znaleźć można też inne atrakcje, takie jak: Park Rozrywki z karuzelą, górską kolejką i samochodzikami, plażę z letnimi atrakcjami, prehistoryczne oceanarium, kino 5D, place zabaw oraz muzeum multimedialne – Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To ostatnie znajduje się po przeciwnej stronie parkingu i jest niezwykle ciekawym miejscem , które bardzo gorąco polecam odwiedzić.

JuraPark Krasiejów znajduje się ok. 120 km od Wrocławia jadąc w kierunku Opola. Jeżeli będziecie kiedyś w tamtych okolicach, to zachęcam do odwiedzenia parku. To naprawdę super miejsce dla całej rodziny. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie (i duży, i mały). Można śmiało powiedzieć, że JuraPark uczy przez zabawę, a to moim zdaniem jedna z najlepszych metod edukacji.

P.S. Tylko uważajcie, bo spacerując po parku możecie spotkać na swej drodze groźnego dinozaura 😉