Inne miejscaJeziorona łono przyrodyPoznań i okolice

Kąpieliska koło Poznania, cz.1: Jezioro Niepruszewskie

Pierwszym podpoznańskim jeziorem, które chciałabym Wam przedstawić to Jezioro Niepruszewskie.
Jezioro Niepruszewskie leży na granicy dwóch gmin: Buk oraz Dopiewo. Jego długość wynosi około 5 km, a położone jest w rynnie polodowcowej. Znajduje się ok. 25 km od Poznania, więc przejazd samochodem zajmuje ok. 30 min. Nad Jeziorem Niepruszewskim zlokalizowane są dwa duże gminne kąpieliska: w miejscowości Zborowo oraz w miejscowości Niepruszewo. Jezioro Niepruszewskie to raj dla wędkarzy oraz osób kochających sporty wodne, pływanie i plażowanie.

Owocowa plaża w Zborowie

Bardzo atrakcyjną plażą, szczególnie dla dzieci, jest owocowa plaża w Zborowie. Administratorem tego kąpieliska jest GOSiR Dopiewo. To, co przykuwa tu największą uwagę są ogromnej wielkości owoce, których z każdym roku przybywa. W tej chwili znajdziemy na plaży arbuza, banana, cytrynę, pomarańcze i jabłka. Być może w kolejnych latach owoców będzie jeszcze więcej.

Jednak kąpielisko w Zborowie, to nie tylko owocowe dekoracje. Plaża zachęca do aktywnego wypoczynku, bowiem wyposażona jest różnego rodzaju boiska, plac zabaw dla dzieci, stoły szachowe, przystań, a także w wiaty biesiadne oraz miejsce na ognisko (aby zarezerwować miejsce na ognisko wystarczy wysłać wiadomość na adres gosir@dopiewo.pl lub przedzwonić pod nr 515 807 444.

Na terenie kąpieliska znajdziemy również ciekawe ścieżki edukacyjne, a dla spragnionych relaksu nad wodą usytuowane są egzotycznie wyglądające parasole, które dają ukojenie w upalne dni. Cały teren jest zadbany i czysty. Parking w miesiącach: lipiec-sierpień jest płatny, natomiast w pozostałe miesiące parkować można za darmo. Nad samą wodą plaża jest piaszczysta, nieco dalej jest już wszędzie trawa.

Kąpielisko w Niepruszewie

Drugą plażą nad jeziorem Niepruszewskim jest kąpielisko w Niepruszowie. To dość duży teren rekreacyjny, którego administratorem jest OSiR Buk. Co ważne, plaża posiada darmowy parking.

Na terenie kąpieliska znajdują się dwa betonowe stoły do tenisa stołowego, boisko do siatkówki plażowej, drewniany plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, a także piaszczysta strzeżona plaża z pomostem. W sezonie działa wypożyczalnie sprzętu pływającego , w której wypożyczyć można kajaki, rowery wodne oraz sprzęt plażowy. Są tu również punkty gastronomiczne, w których kupimy lody, gofry oraz inne jadło.