Inne miejscaJeziorona łono przyrodyPoznań i okolice

Jezioro Kierskie – Kąpieliska koło Poznania, cz.2

Kolejnym jeziorem niedaleko Poznania, które chciałabym opisać jest Jezioro Kierskie. Jezioro w Kiekrzu jest akwenem wodnym naturalnym, polodowcowym. Leży w zachodniej stronie Poznania. Jego powierzchnia zwierciadła wody wynosi ponad 285 ha, a głębokość nawet do ponad 30 m, natomiast linia brzegowa wynosi około 12 km. Jezioro Kierskie znane jest w okolicy ze sportów wodnych, a szczególnie z żeglarstwa.

Nad jeziorem Kierskim w tej chwili czynne są dwa kąpieliska: Kąpielisko Krzyżowniki oraz Kąpielisko Kaskada. Z tego co się dowiedzieliśmy trwa budowa jeszcze jednego kąpieliska, być może wkrótce będzie również oficjalnie czynne.

Kąpielisko Krzyżowniki

Kąpielisko Krzyżowniki mile zaskoczyło nas wyglądem. Kiedyś stara infrastruktura zmieniła się na zupełnie nową. Nowy plac zabaw zachwyci każdego malucha, a siłownia pod chmurką ucieszy biegaczy i wszystkich dbających o kondycję. Także i dla plażowiczów znajdzie się coś miłego: cały szereg leżaków, piaszczysta odnowiona plaża i pomost.  Tuż obok znajduje się również wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz co najważniejsze – darmowy parking!

Kąpielisko Kaskada

Kąpielisko Kaskada znajduje się na terenie Hotelu Kaskada. Łatwo tam trafić, gdyż prowadzą nas drogowskazy na drodze. To fajne miejsce na plażowania z piaszczystą plażą. Znajduje się tu mnóstwo dodatkowych atrakcji: boisko do siatkówki plażowej, restauracja, hamaki, leżaki, muzyka, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego, w tym również jachtów. Niestety (oczywiście dla poznaniaka), aby zostawić samochód na parkingu przed hotelem należy uiścić opłatę w wysokości 10 zł/na cały dzień.