Inne miejscaJeziorona łono przyrodyO wszystkimPoznań i okolice

Kąpieliska koło Poznania, cz.6 – Jezioro Kórnickie

W Kórniku bywamy cyklicznie od kilku lat. Miasto to jest znane głównie z kórnickiego Zamku, w którym straszy Biała Dama. Jednak Kórnik to też fajne miejsce rekreacyjne, a Kąpielisko Oaza–Błonie nad Jeziorem Kórnickim jest tego dowodem.

Nad jeziorem Kórnickim mieści się dość duża strzeżona plaża, która oferuje wiele atrakcji. Oprócz leniwego wylegiwania się na piasku, można tu aktywnie spędzać czas. Na miejscu jest bowiem wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można popływać na rowerach wodnych (2 i 4-osobowych), kajakach oraz łodziach wiosłowych. Od jakiegoś czasu działa też atrakcja dla odważniejszych – Wake Park Kórnik. Po jeziorze pływa również stateczek turystyczny o wdzięcznej nazwie „Biała Dama”.

Kąpielisko Oaza-Błonie w Kórniku to miejsce przyjazne dzieciom. Jest tu bezpieczne miejsce kąpielowe dla dzieci z malutką zjeżdżalnią, piaskownica oraz ciekawa atrakcja z piłkami, która robi furorę nie tylko wśród najmłodszych bywalców. Na piaszczystej plaży znajdują się słomiane parasole, oraz leżaki do wypożyczenia. Zaraz obok jest przebieralnia, toalety i kilka punktów gastronomicznych.

Plażę okalają boiska: do koszykówki, do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Na terenie ośrodka znajdziemy też stoły do ping-ponga, plac zabaw, wiatę piknikową ze stołami biesiadnymi. Można również wynająć tu domek lub rozstawić namiot i zostać na dłużej. I to, co nas cieszy najbardziej – darmowe parkingi! 😀

W czasie wakacji Kąpielisko Oaza-Błonie oferuje dodatkowe atrakcje: gry i zabawy oraz zajęcia sportowe dla dzieci, zumbę dla pań oraz wieczorne koncerty na plaży i inne ciekawe zajęcia.

Kąpielisko Oaza-Błonie znajduje się w Gminie Kórnik na północno – zachodnim brzegu Jeziora Kórnickiego, dojazd z Poznania zajmuje ok. 20 min i nie jest skomplikowany.

My bardzo lubimy to miejsce i gorąco je polecamy!