Inne miejscaJeziorona łono przyrodyPoznań i okolice

Kąpieliska koło Poznania, cz.7: Jezioro Biezdruchowo, Pobiedziska

W ostatni upalny dzień wakacji postanowiliśmy ochłodzić się nieco w wodach jednego z podpoznańskich jezior. Jako, że lubimy odkrywać nowe miejsca, pojechaliśmy zobaczyć Jezioro Biezdruchowo koło Pobiedzisk, bo nigdy wcześniej tam nie byliśmy.

Jezioro Biezdruchowo oddalone jest od Poznania około 30-40 min drogi. Leży niedaleko Pobiedzisk. Jest to jezioro polodowcowe, a jego powierzchnia wynosi 43 ha. W jego północnej części znajduje się nieduża wyspa. Przez akwen przepływa rzeka Główna. Jest to jezioro wędkarskie i właśnie tu rozpoczyna się szlak kajakowy Puszcza Zielonka.
Na brzegu jeziora, tuż koło stadionu miejskiego MKS Huragan, mieści się plaża miejska. Przed nią znajduje się dość spory darmowy parking.

Kąpielisko nie jest duże, ale za to niezwykle ciekawe. Otóż w tym roku (2019) oddano do użytkowania nowoczesny kompleks pomostów z torami pływackimi. Muszę przyznać, że robi to wrażenie.

Plaża w sezonie jest strzeżona. Wokół niej poustawiano ławy piknikowe. Teren kąpieliska w części jest piaszczysty, a część porasta trawą. Wokół rosną drzewa, które sprawiają, że na części plaży znaleźć można dużo cienia. Jak widać z frekwencji, plaża jest lubiana przez okolicznych mieszkańców, którzy chętnie przyjeżdżają całymi rodzinami na letni odpoczynek.

Dla miłośników czynnego wypoczynku też coś się znajdzie, m.in. wypożyczalnia sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej, a także wake park.

Zaplecze gastronomiczno-sanitarne natomiast jest dość skromne, bo na miejscu mieści się tylko jeden bar oraz toalety przenośne typu TOI TOI. Nie ma też placu zabaw dla dzieci.

Jednak miejsce jest fajne, nowoczesne i przyjemnie spędza się tu czas. Bardzo atrakcyjne są pomosty, którymi można spacerować i przy okazji podziwiać widoki. Z tego co widziałam, plany inwestycyjne kąpieliska są poważniejsze i prawdopodobnie plaża będzie dalej rozbudowywana i zmieniana.

Jezioro Biezdruchowo dzięki niezwykłym pomostom wyróżnia się spośród innych kąpielisk. Jest nowatorskie i interesujące. Nam się bardzo podoba 🙂