Inne miejscaJezioroPoznań i okolice

Kąpieliska koło Poznania, cz. 8: Jezioro Kierskie, Plaża Parkowa

Jezioro Kierskie jest jednym z popularniejszych jezior koło Poznania. W tej chwili na całej linii brzegowej znajduje się kilka naprawdę fajnych plaż i kąpielisk, które powstały dzięki projektowi finansowanemu z budżetu obywatelskiego: Plażojada.

Plaża Parkowa – Kąpielisko Kiekrz

Plaża Parkowa ukończona została w 2019 roku. To najnowsze poznańskie kąpielisko nad jeziorem Kierskim. Znajduje się tu całkiem fajny nowoczesny plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, pomosty, a także szereg drewnianych leżaków i ławek oraz zadaszone miejsce ogniskowe.

Plaża jest piaszczysto-trawiasta z przewagą trawy. Całość robi bardzo dobre wrażenie, a dodatkową atrakcją jest bliskość wypożyczalni sprzętów wodnych.

W sąsiedztwie Plaży Parkowej powstaje ciekawy park z ścieżką edukacyjną z licznymi alejkami, tablicami informacyjnymi, ławkami i ciekawymi nasadzeniami. Tuż obok mieści się dość duży parking.

Plażę Parkową z innymi plażami łączy ścieżka rowerowo-spacerowa. Jest to fajna propozycja na aktywny wypoczynek w bliskiej okolicy jeziora.

Plaża w Chybach

Kolejną plażą wartą polecenia jest nieduże kąpielisko w Chybach (jezioro Kierskie). Nowa plaża w Chybach jest dość mocno zacieniona, dzięki wysokim drzewom , które ją ze wszystkich stron okalają. To co wyróżnia plażę na tle innych plaż nad jeziorem Kierskim, jest bardzo urocze molo z zadaszeniem na końcu. Wzdłuż mola ustawiono liczne ławki, co umożliwia odpoczynek, relaks z możliwością podziwiania pięknych widoków.

Jeśli jesteście ciekawi innych kąpielisk nad jeziorem Kierskim zapraszam do artykułu: Jezioro Kierskie, kąpieliska koło Poznania cz. 2