Place zabawspacery po mieście

Kinderplaneta – plac zabaw pod dachem (alternatywa na zimne dni)

kinderplaneta 4Jest coraz zimniej, coraz częściej zdarzają się deszczowe, pochmurne dni. Jesień, wkrótce listopad. A nasze dzieci potrzebują ruchu, potrzebują rówieśników, potrzebują bodźców i atrakcji. I jak im to zapewnić w domu lub na krótkim spacerze po chodniku, kiedy nigdzie nie można iść ze względu na wielkie błoto, mokre urządzenia na placach zabaw, wszechobecną wilgoć i przenikający chłód…

Jest jedno rozwiązanie. Wybrać się z dziećmi na plac zabaw pod dachem. W Poznaniu jest kilka takich miejsc. Tym razem podło na Kinderplanetę w City Center w Poznaniu.

Jest jedna mała wada – plac zabaw jest odpłatny. Koszt jednej godziny to kwota rzędu 14-16 zł (w zależności od dnia tygodnia). Ale myślę sobie, że raz po raz można zrobić dziecku przyjemność. Tym bardziej, że Kinderplaneta w City Center jest dość atrakcyjnie urządzona i zorganizowana.

Pierwsze co wrzuca się w oczy to mnóstwo kolorów, wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku oraz czystość i dobre zabezpieczenia.Wszystko jest bezpieczne, mięciutkie, tak, że nawet, gdy dziecko się przewróci, czy spadnie – nic mu się nie stanie. Do dyspozycji dzieci pozostają labirynty, zjeżdżalnie, tunele, karuzele, baseny z piłeczkami, miejsce do zabaw wielkimi klockami, trampolina oraz (co najbardziej zachwyciło naszego Grzesia) auta napędzane siłą nóg 🙂 .

Młodsze dzieci (do 4 roku życia) muszą pozostać pod opieką rodziców lub opiekunów. Ale i o rodzicach tu pomyślano. Są wygodne kanapy, fotele ze stoliczkami, gdzie można napić się kawy, herbaty. Stoją również dwa fotele do masażu, więc można nawet sobie zafundować mały relaksik 🙂 .

W Kinderplanecie znajduje się również mały barek z napojami i słodyczami, niestety w większości niezdrowymi 🙁  (a szkoda), a zaraz obok mieszczą się toalety i przewijak. W ubikacjach jednak nie znajdziemy nakładek na sedes ani nawet podstawka, aby maluch mógł swobodnie wejść na niego i na przykład umyć rączki, szkoda, że o tym nie pomyślano. Ale powiedzmy, że są to niewielkie niedogodności i nie rzutują na moją dobrą ocenę tego miejsca. Z tego co zaobserwowałam Grześ bawił się świetnie, uśmiech nie schodził z jego twarzy, a to chyba najważniejsze. Zresztą sami zobaczcie 🙂

Dodam, że Kinderplaneta to także świetne miejsce na zorganizowanie przyjęć urodzinowych, balów i zabaw tematycznych dla dzieci. Znajdują się tu bowiem dwa pokoje ze stolikami i krzesełkami, gdzie dzieci mogą spokojnie skonsumować tort oraz inne przekąski.

Jeszcze parę uwag praktycznych dla wybierających się na plac:

  1. Na placu zabaw należy zdjąć buty. Dobrze więc pomyśleć o dodatkowych skarpetkach z ABS-ami lub paputko-skarpetkach. Po pierwsze będzie dziecku cieplej w stopy, a po drugie nie będzie się ślizgać. Nakaz ten dotyczy również opiekunów.
  2. Jeśli zaś chodzi o parking w City Center, pierwsza godzina jest gratis. Możemy otrzymać drugą gratis, jeżeli zrobimy (choćby najmniejsze) zakupy w Piotrze i Pawle. Potem musimy udać się do informacji, aby ulga została zaznaczona na karcie (najlepiej pytać przy kasie).
  3. Warto również śledzić promocje i zniżki organizowane przez Kinderplanetę. My na przykład skorzystaliśmy z okazji urodzin City Center i mieliśmy 2h w cenie 1, a dodatkowo otrzymaliśmy bon na ponowne użytkowanie z placu (3h w cenie 1) 🙂