Cała PolskaInne miejscaPoznań i okoliceWycieczki, podróże z psem

Lawendowy Ląd – cudowne lawendowe miejsce w Wielkopolsce

Uwielbiam lawendę. Niemal w każdej postaci. Dlatego w okresie kwitnienia lawendy wyszukuję miejsca, gdzie można ją podziwiać w całej okazałości. Tym razem znalazłam taki lawendowy zakątek w Wielkopolsce, w miejscowości Ląd, tuż obok Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Miejsce to nazywa się Lawendowy Ląd.

Lawendowy Ląd „odkryłam” kilka tygodni temu przeszukując Internet. I od razu wiedziałam, że koniecznie musimy tu przyjechać. To prawdziwy raj dla zmysłów! Pełen cudownych zapachów lawendy i wyjątkowych widoków nie tylko na fioletowe pole falującej na wietrze lawendy, ale także na zielone tereny Parku Krajobrazowego.

Lawendowy Ląd powstał kilka lat temu i cały czas się rozrasta, powstają nowe lawendowe pola, które otrzymują swoje imiona 🙂 . W tym miejscu widać prawdziwą pasję właścicieli. My zakochaliśmy się w tej lawendowej krainie i na pewno tu jeszcze kiedyś wrócimy.

Do Lawendowego Lądu można przyjechać w określonych godzinach, najlepiej sprawdzić je na stronie lub FB. Wstęp dla gości, którzy chcą pobyć na polu lawendy, zrobić amatorskie zdjęcia i porozkoszować się widokami i zapachem lawendy, jest całkowicie bezpłatny. Na profesjonalne sesje zdjęciowe natomiast trzeba się wcześniej umówić i tu już obowiązuje cennik.

Na miejscu właściciele prowadzą również sklepik, w którym można się zaopatrzyć w różne pamiątki i lawendowe akcesoria. My kupiliśmy wodę lawendową, lawendowego pachnącego ptaszka oraz dla Grzesia – pamiątkowy magnez.

Lawendowy Ląd skradł nasze serca i postanowiliśmy tu jeszcze kiedyś wrócić na dłużej… Moglibyśmy wówczas zanurzyć się w lawendowym klimacie, dłużej porozmawiać z przemiłymi właścicielami o tym miejscu, o lawendzie, o pasji oraz lepiej poznać okolicę, która okazała się wyjątkowym i przepięknym miejscem na mapie Wielkopolski…

Jadąc do Lawendowego Lądu, po drodze na chwilę zatrzymaliśmy się w miasteczku Pyzdry. Nie mieliśmy pojęcia, że to takie urocze miejsce z historią w tle. Chodząc po wąskich uliczkach Pyzdr mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się do jakiegoś śródziemnomorskiego miasteczka… Prażące słońce, piękne kwitnące kwiaty, sielska atmosfera, cudowne nadwarciańskie widoki, no i niesamowite mozaikowe schody – wszystko to sprawiło, że poczuliśmy się jak na wakacjach…

Będąc w tej okolicy, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie udali się na spacer po Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym. To niesamowite tereny, na których królują rozległe łąki i bagna. Lasów jest tutaj niewiele, ale są za to ogromne przestrzenie. Chodząc po ścieżkach parku krajobrazowego mieliśmy przyjemność spotkać kilkukrotnie przebiegające obok nas sarny, ciekawe okazy motyli i innych owadów i pięknie kwitnące kwiaty… Bardzo polecam to miejsce!!! 😀

Podobne miejsce w Wielkopolsce: https://zdzieckiemdo.pl/plantacja-lawendy-wielkopolska/