O wszystkim

Lecznicze właściwości Morza Martwego

woda z morza martwegoMorze Martwe leży na terenie dzisiejszego Izraela. Jego wody zasilane są przez rzekę Jordan oraz podziemne źródła, które znajdują się bezpośrednio pod nim. Morze Martwe nie ma naturalnego odpływu, co czyni je niezwykle bogatym w różnego rodzaju minerały, między innymi: brom, magnez, jod, potas i wapń, a wysoki stopień zasolenia (ok. 30%) sprawia, że woda jest wyjątkowo przejrzysta.

morze martweNaukowcy medyczni uznali, że zarówno woda z Morza Martwego, jak i błoto oraz sól  posiadają niezwykłe właściwości lecznicze. I tak, woda skutecznie leczy alergie, egzemę, łuszczycę, trądzik i atopowe zapalenie skóry. Poprawia również metabolizm, krążenie krwi i oczyszcza skórę, poprawiając jej wygląd.

Błoto z Morza Martwego natomiast ma właściwości lecznicze ran, pomaga w łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu, opóźnia proces starzenia skóry i redukuje zmarszczki. Leczy również artretyzm, reumatyzm, zapalenie kości, niweluje stres i zmęczenie, a nawet bezsenność.

Dlaczego o tym piszę? Bo przywiozłam sobie z Izraela butelkę tej wspaniałej wody i chętnie się z Wami podzielę. Mam 3 buteleczki 80 ml. Chętnie odstąpię osobom, które mają problemy skórne. Ktoś chętny? Zaznaczam tylko, że preferuję odbiór osobisty, gdyż buteleczki nie są zbyt szczelne i woda może w transporcie z nich wyciec. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na maila gosia@zdzieckiemdo.pl Na wiadomości czekam do soboty (31.01.2015). W przypadku większej ilości chętnych, zastrzegam sobie prawo do wyboru osób, które obdaruję 🙂woda z morza martwego1