Place zabawPoznań i okolice

Leopark – plac zabaw w Starym Browarze

Kolejnym miejscem przyjaznym dzieciom, które chciałabym Wam przedstawić jest centrum rozrywki Leopark, który mieści się w Starym Browarze w Poznaniu na ostatnim piętrze, niedaleko Multikina.

Leopark to przestrzeń, w której znajdują się zjeżdżalnie, trampoliny, labirynt z przeszkodami, strefa malucha z basenem z piłkami, malutkimi zjeżdżalniami oraz miękkimi zabawkami, a także największe atrakcje dla trochę starszych dzieci, czyli armatki pneumatyczne i tor gokartowy (dodatkowo płatny).

Tak, z pewnością te dwie ostatnie atrakcje najbardziej przypadły Grzesiowi do gustu i w związku z tym cały pobyt na sali zabaw zajął nam ponad dwie godziny i prawie siłą musiałam go stamtąd wyciągać 😉

Czas w Leoparku jest nielimitowany, kupując bilet wstępu można korzystać z placu przez cały dzień, nawet wchodząc i wychodząc z niego. Nie ma opłat za minuty, godziny itp. Starsze dzieci można zostawić same (bez opiekuna), jednak wówczas opłata za pobyt jest wyższa.

W centrum rozrywki Leopark znajdziemy też miejsce dla rodziców (opiekunów) – są to wygodne fotele ze stolikami w samym środku sali, tuż przy kawiarence. Jedyny minus, to taki, że akurat w miejscu odpoczynku dla rodziców bardzo mocno wieje klimatyzacja (niestety przypłaciłam to tygodniową chorobą, gdyż jestem bardzo wrażliwa na klimę).

Grześ jednak był tym miejscem zachwycony! Byliśmy w takich godzinach, że nie bawiło się tam zbyt wiele dzieci, więc wszystkie atrakcje były dostępne od ręki 🙂 . Podczas naszego pobytu synek poznał też kilku kolegów, z którymi wymyślali różne scenariusze zabaw.

Wszystkie urządzenia są bezpieczne i bardzo dobrze wykonane. Przestrzeń jest dość duża i różnorodna. Ciekawa aranżacja placu przyciąga uwagę. Dzieci czują się tu naprawdę dobrze 🙂 . Grześ cały czas dopytuje się teraz kiedy znowu tam pójdziemy, bo naprawdę mu się podobało. Jak sam stwierdził, to jeden z lepszych placów zabaw pod dachem spośród wszystkich, w których do tej pory byliśmy.

Jeżeli zatem nie macie pomysłu na fajne zorganizowanie czasu swojemu dziecku, albo chcecie połazić po sklepach, ale nie macie co zrobić z pociechą, to polecam to miejsce 🙂