Inne miejscaPoznań i okolice

Makieta w Borówcu

Jeśli Wy lub Wasze dzieci jesteście wielbicielami kolejek, to mam dla Was świetną propozycję: Makietę kolejkową w Borówcu pod Poznaniem.

Makieta w Borówcu w tej chwili jest drugą co do wielkości taką instalacją w Europie. Jej powierzchnia zajmuje ponad 250 m², jednak nieustająco trwają prace nad jej rozbudową. Założyli ją kilka lat temu wielcy pasjonaci, którzy w pewnym momencie postanowili udostępnić swoje dzieło do zwiedzania.

Makieta w Borówcu robi naprawdę ogromne wrażenie. I to zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. Fascynuje dbałość o każdy szczegół, niewiarygodna kreatywność i pomysłowość twórców.

Makieta przedstawia europejskie koleje, które jeżdżą po krainach z różnych stron starego kontynentu. Oprócz poruszających się pojazdów szynowych, zobaczyć tu można wiele innych zaskakujących ciekawostek: instalacje świetlne i dźwiękowe, poruszające się pojazdy i inne elementy. Niektóre z nich można samemu włączyć naciskając przyciski. To szczególnie podoba się dzieciom!

Jednak makieta w Borówcu to nie tylko kolejki, obecnie na 50 m² powstała makieta lotniska, która również robi wrażenie. Sam pas startowy ma 12 m, a tuż obok niego stoi przeszklony terminal. Pas startowy cały jest oświetlony, co daje niezły efekt po zgaszeniu świateł.

Makieta w Borówcu wykonana jest w skali H0 (1:87) i posiada 12 składów kolejowych. Cały czas jest rozbudowywana. Powstają nowe elementy, krajobrazy. Dodatkowo zbudowano także makietę o powierzchni około 150 m² , która przedstawia Polski krajobraz.

Makietę trzeba obejść kilkakrotnie. Raz na pewno nie wystarczy! Jest tu tyle szczegółów, że za każdym razem odkrywa się coś nowego. Warto również zaczekać na zgaszenie świateł. Wówczas makieta prezentuje się jeszcze inaczej. W nocnej odsłonie dostrzec można to, czego nie widziało się do tej pory.

To prawdziwy raj dla wszystkich amatorów kolejek i nie tylko! Naprawdę polecam!