Restauracje i kawiarnie

Na sushi – kolejne miejsce przyjazne dzieciom

sushi41No cóż, bardzo lubimy sushi… Czasami pozwalamy sobie na odrobinę przyjemności i wybieramy się na kolację do sushi baru. Tym razem padło na Sushi Bar Beluga w Poznaniu. Miejsce to polecano nam już wcześniej, ale jakoś nie było okazji, aby tam się udać. A teraz okazja się nadarzyła: Dzień Chłopca. No to wzięłam swojego największego w rodzinie na wyżerkę. Najmniejszego też musieliśmy wziąć ze sobą, gdyż nie mieliśmy go z kim zostawić.

Wcześniej dokonaliśmy rezerwacji stolika, jednak okazało się, że mimo sobotniego wieczoru w barze akurat prawie nie było ludzi. Zastaliśmy tam tylko jedną rodzinkę z dziewczynką w wieku Grzesia. Miał zatem chłopak towarzystwo.

Lokal ma minimalistyczny, przyjazny wystrój. sushi2Wykładzina na podłodze, lampy i kanapy dają poczucie, że jest się w domu. Wygospodarowano tam kącik zabaw dla dzieci, który usytuowano blisko stolików, przy których mogą zasiąść rodzice, delektować się jedzeniem i jednocześnie bawić się ze swoją pociechą. W kąciku dla dzieci jest stolik, dwa krzesełka i ciekawy zestaw welurowych akcesoriów do przyrządzania kanapek i sałatek 😉 sushi3m.in. nóż i deska do krojenia z miękkiego materiału oraz całe mnóstwo welurowych warzyw: marchewka, pomidorek, sałata, czosnek itp. Dzieci przy okazji zabawy mogą się uczyć nazw przedmiotów i warzyw używanych w kuchni. Fajny pomysł. Lokal dysponuje również wysokimi krzesełkami dla dzieci, więc nie ma problemu z posadzeniem malucha przy stoliku.

sushi1A rodzice za całkiem przystępną cenę mogą delektować się kawałkami pysznego sushi. My zamówiliśmy sobie opcję bufet. Jest to fajna oferta: pierwsza osoba za 39 zł, a druga za 29 zł mogą się najeść do syta! Niestety potraktowaliśmy to bardzo dosłownie i wyszliśmy z baru z naprawdę pełnymi brzuchami ;). Podano nam również do degustacji białe i czerwone wino bezalkoholowe. Bardzo smaczne. Idealne dla zmotoryzowanych, przyszłych mam lub mam karmiących oraz wszystkich innych niepijących. Koniecznie trzeba spróbować. Muszę przyznać, że Sushi Bar Beluga przypadł nam do gustu i na pewno jeszcze nie raz tam zawitamy :). Dzieci czują się tam świetnie!

Aktualizacja 01.01.2015 : Niestety bar został zamknięty!!!