O wszystkim

Praca z dzieckiem obok, jak to zrobić?

P1010781Czasami bardzo ciężko jest zasiąść do komputera, gdy mamy obok biegającego półtorarocznego brzdąca. Nie ma mowy o dłuższym siedzeniu, chyba, że wieczorem lub w nocy, ale to też nie daje gwarancji spokoju. Czasami nasza pociecha jakby podświadomie wyczuwa, kiedy mamusia chciałaby popracować i akurat w tym momencie urządza niemały koncert.

Poza tym, nie oszukujmy się, w nocy jesteśmy mniej produktywni (w sensie: bardziej zmęczeni) niż w ciągu dnia. Ale nie ma wyjścia… Jeżeli w godzinach przedpołudniowych nie mamy nikogo do opieki nad dzieciątkiem, to musimy odłożyć pracę na później.

Znacie to? Bo ja aż za dobrze! Zdarza się, że przez kilka dni lub nawet tygodni nie mam dość czasu, aby ze spokojem usiąść do komputera i nadrobić zaległości.

Takich osób jest sporo i dlatego pewna nieformalna grupa poznańskich rodziców wpadła na pomysł i stworzyła projekt o nazwie Ci-Sza (Ci-che miejsce do pracy i Sza-lone miejsce zabaw). Ma to być połączenie możliwości pracy dla rodziców z opieką dla dzieci.

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania miejsca, w którym rodzice z małymi dziećmi mogliby popracować mając tuż obok swoją pociechę. Na razie milusińskimi będziemy się zajmować sami, na zmianę, ale w przyszłości w grę wchodzi opiekunka/ki.

Dziś testowaliśmy jedno z takich miejsc. Co prawda nasze spotkanie przerodziło się w ciekawą wymianę zdań, dyskusje i nowe pomysły (pracy było niewiele), ale i to przecież wymaga odpowiedniej przestrzeni. Dzieci za to bawiły się wyśmienicie :).

Jeżeli jesteście w podobnej sytuacji, nie macie warunków na pracę z dzieckiem lub potrzebujecie kontaktu z innymi rodzicami znajdziecie nas tutaj: Ci-Sza .
Zapraszamy!