Ciekawe wydarzeniaO wszystkimPoznań i okolice

Największy Żłóbek Bożonarodzeniowy w Polsce!

szopka1Od kilku już lat mamy taką rodzinną tradycję, że w pierwsze lub drugie Święto Bożego Narodzenia odwiedzamy Kościół Św. Franciszka Serafickiego przy placu Bernardyńskim w Poznaniu. A dlaczego? Bo tam jest największy żłóbek w Polsce i jeden z największych w Europie!

Zapierająca dech w piersiach konstrukcja, która króluje nad głównym ołtarzem, co roku zaskakuje i zachwyca. Ogromne postaci w strojach z różnych stron świata, zwierzęta, które wyglądają jak żywe, niesamowite szczegóły i fantastyczne wykonanie przyciągają tłumy. Są wśród nich oczywiście rodziny z dziećmi, bo przecież najmłodsi najbardziej entuzjastycznie reagują na poruszające się figury, migające gwiazdki i pluskające strumyki.

Tradycja budowania żłóbka u Franciszkanów trwa od 1954 roku. Ogromny i przepiękny żłóbek znają już chyba wszyscy Poznaniacy, a jednak przychodzą tu każdego roku, ponieważ za każdym razem jest on inny. W tym roku na przykład „wyszedł” już poza ołtarz i piękne postaci zagościły na całej długości kościoła.

szopka2

 

szopka3My, jak co roku, jesteśmy zachwyceni! Żłóbek można oglądać aż do 2 lutego, więc zachęcam do wybrania się do Franciszkanów koniecznie z dziećmi!

 

A tak wygląda Żłóbek Bożonarodzeniowy w 2019 roku. Widać zupełnie nowe elementy i dużo zmian 🙂